Novoroční výsledky Nejzbachu jsou vůbec exkluzivní. Leden totiž otevřel mimořádně cenným a důležitým skalpem Hodonína, svého úhlavního rivala v boji o špici, s nímž se nyní dělí se shodným ziskem o první místo. Před 250 diváky vyhrálo Vysoké Mýto na jihu Moravy 5:2 (branky: Kubát 2, Gerčák, Hrubý, vlastní). Tenhle výsledek hráči Nejzbachu potvrdilo následně doma proti dalšími silnému soupeři Baníku Ostrava, kdy spokojení fanoušci, a bylo jich skoro dvě stě, tleskali výhře 6:3 (Hrubý 2, Kuta 2, Dolníček, Jiráský).

Volejbalisté Svitav po vydařeném dvojutkání proti Mnichovu Hradišti.

A třetí lednový plný zisk do kapsy Nejbachu padl v hale rezervy brněnského Helasu, kde hosté byli favority, ale vítězství se nerodilo nikterak snadno. Měli však ve svém středu Vítězslava Hrubého a ten se stal hrdinou zápasu. Nejprve poslalsvůj tým do dvoubrankové vedení a když ho soupeř ve druhém poločase zlikvidoval, byl to znovu on, kdo zkompletoval hattrick a zařídil vítězný zásah.

„Bylo to náročné utkání, protože jsme na Helas odjížděli v šesti lidech a konec dohrávali jenom v pěti. Ale naštěstí jsme ho zvládli, jsem rád, že to bylo za tři body, ač u gólu na 3:2 se domácí zlobili, že neměl platit skrz faul. V prvním poločase jsme si vypracovali vedení 2:0, ale vlastním nedůrazem jsme dovolili domácím srovnat," vyjádřil se kanonýr Hrubý.

Florbal Litomyšl vs. FbK Orlicko-Třebovsko.
Orlicko-Třebovsko senzaci nedotáhlo. Vysokému Mýtu stačily dvě třetiny

Další dílek v náročné bitvě o čelo tabulky čeká na Nejzbach v pátek večer proti nebezečnému Vyškovu. „Chtěl bych na toto utkání pozvar naše fanoušky, protože budeme chtít překazit dobrou sérii Vyškova a naopak naši vítěznou šňůru prodloužit a udržet se na předních příčkách," dodal Hrubý.

2. liga – skupina Východ

12. KOLO: Helas Brno B – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (0:2). Branky: 31. a 33. Galia – 8., 14. a 34. Hrubý. Rozhodčí: Štipčák – Zapletal. ŽK: 2:1. Diváci: 60.

Další výsledky: ATRAPS Brno – Jeseník 7:3, Vyškov – Hlinsko 5:1, Baník Ostrava – Hodonín 11:7, Havlíčkův Brod volný termín.