Když se v anglické fotbalové Premier league utkají týmy silné čtyřky, říká se tomu na ostrovech grandslam. Nyní si budou něco podobného moci vychutnat i fanoušci v krajském přeboru. Týmy, jež pocházejí z našeho okresu z něj nevytáhnou paty a budou se „mydlit“ mezi sebou. Pouze Choceň zůstala nalicho a zbyla na ni pardubická Tesla, která na Paraple přijede v sobotu.


Choceň – Tesla Pce B
Souboj Chocně a pardubické Tesly jsme mohli vidět už minulý rok. To si ale ještě choceňský celek říkal divizní a měřil síly z prvním mužstvem, nyní na něj čeká rezerva. „Očekávám pohledné utkání. Tesla u nás bude chtít tvořit. Na týmy, které bojují, moc neumíme. Proti kvalitnímu soupeři ale čekám, že bychom se mohli i vytáhnout,“ soudí choceňský lodivod Lubomír Myšák.
Na mladíky Tesly je ale dobré dát si pozor, a tím spíš, pokud vystupujete jako hostitel. Pardubická rezerva totiž ze tří zápasů venku ještě neprohrála a co víc, hned dvakrát získala plný počet bodů. Myšák tak vybízí k obezřetnosti: „Pochopitelně to bude velmi silný soupeř. Chceme ale potvrdit body ze Skutče.“


Č. Třebová – Dobříkov
Dobříkov je po šesti kolech na třetím místě. Před sezonou by se možná zdálo pravděpodobnější, že technaři upustí od svého „tuc, tuc“ a dají se na buddhismus. Realita je ale taková, že vesnický celek trenéra Zdeňka Štoska je v laufu a nebýt jednoho nepovedeného zápasu v Srchu, kde Dobříkov prohrál, mohl na tom být ještě lépe. „Osobně jsem Dobříkov neviděl, každé utkání doma ale velí vítězit, takže na tom nemění nic ani povedený vstup Dobříkova do sezony,“ tvrdí Michal Šindelář, trenér České Třebové.

Česká Třebová minulý týden prohrála ve Vysokém Mýtě a obdržela dvě červené karty. „To se podle mého už nebude opakovat,“ tvrdí Štosek. Slova Českotřebovského kouče Michala Šindeláře to jenom potvrzují: „S hráči jsme o utkání v Mýtě mluvili, nezvládli jsme ho hlavně po psychické stránce. V zápase musíme být ukáznění.“ Oba vykartovaní hráči České Třebové by navíc měli být dnes k dispozici a měli by vyfasovat pouze podmínku.
Dobříkov do Třebové nejede v lehké situaci, budou mu chybět dva klíčoví hráči, záložník Malý a bek Dostál: „Oba dva odehráli na podzim 540 minut a je to pro nás velké oslabení. Přijedeme bez tvůrce hry a pilíře obrany,“ odhaluje nepříjemnou situaci ve svém týmu Štosek. „Dobříkov má sice stejný tým jako vloni, ale chytil se na začátku soutěže a když se daří, více si věříte. Na jaře navíc Dobříkovu chyběl Zahradník, který nyní hraje a dává góly,“ je Šindelářovi jasné, že ho nečeká snadný soupeř.

A co Zdeněk Štosek soudí o Třebové? „Kolega Šindelář má kompaktní tým. Nikdo z jeho týmu nevyčnívá a Třebová hraje hodně kolektivně.“ Štosek navíc naráží ještě na jednu věc: „Ve většině utkání, kdy Třebová hrála na podzim doma, si stěžovali trenéři hostí na způsob vedení zápasu. Mám obavu, aby se to neopakovalo. Chci, aby se rozhodovalo na hřišti.“


Letohrad B – Ústí n. O.
Záludný soupeř čeká zítra na Ústí. Trenér Kopecký nemůže dopředu tušit, v jaké sestavě se proti němu letohradský celek postaví. Třetiligové áčko totiž hraje svůj zápas v Hlavicích již dnes.

„Ústí jsem viděl s Poličkou, a ten zápas mi toho moc neukázal. Polička hrála špatně a Ústí moc neprověřila. Určitě nás ale čeká těžký zápas s dobrým soupeřem,“ cítí respekt ke svému soupeři letohradský Jiří Valta. Ústí vyniká v obraně i v útoku. Průměr vstřelených gólů na zápas jsou tři přesné trefy, nejvíc v soutěži. „Víme, že Ústí má směrem dopředu kvalitu. Budeme ale doma. Chceme navázat na dobrý výkon ze Svitav a pokusíme se vyhnout zbytečným chybám. Musíme být také ostražití při standardních situacích soupeře,“ varuje Valta.

Fanoušci, kteří do Letohradu dorazí by si mohli pochutnat na ofenzivním nářezu. Ani jeden z týmů nemá v krvi tuhou obranu. Domácí trenér souhlasí: „Doufám, že si lidi zápas užijí. V Letohradě navíc probíhají oslavy a náš zápas bude mít určitě náboj. Věřím, že utkání bude kvalitní a bude lidi bavit.“


Lanškroun – V. Mýto

V Lanškrouně se hraje špatně. Vysoké Mýto ale v sezoně už ukázalo, že venku zahrát dovede. Zvítězilo v Chocni i ve Stolanech. Debakl si přivezlo pouze z Ústí, kde utkání nezvládlo.

Největší hrozba by pro Lanškroun mohla přijít ze středu vysokomýtské zálohy, kde hrají sice ne příliš rychlý Podmajerský, jenž však dovede vyslat smrtící gólovou přihrávku, a Dvořák, možná jeden z nejlepších středních záložníků v krajském přeboru. „Tyto hráče máme vytipované a navíc má Mýto kvalitní útočníky – Matulu s rychlým Chadimou. Budeme muset na ně něco vymyslet,“ naznačuje lanškrounský kouč Pavel Smejkal, že hlavní postavy Mýta si budou jeho hráči hlídat velmi pečlivě.

Hned vzápětí ale domácí trenér dodal, že to rozhodně neznamená žádnou defenzivní taktiku: „Rozhodně nechceme být jenom zalezlí. Doma musíme produkovat útočný fotbal, chceme vyhrát.“ Lanškroun už bude mít k dispozici klíčového útočníka Richtra, jenže je mimo záložník Petruň.
Vysokomýtský kouč Jiří Podroužek věří, že se jeho tým dovede srovnat s bojovnou hrou soupeře: „S tím snad nebude problém. Jenom doufám, že se do utkání nezamotají žádné zákulisní praktiky. Soupeř má málo bodů a potřebuje vyhrát. Přeji si, aby se rozhodovalo na hřišti.“