Fotbal není jen mužská záležitost, ale i některé ženy se rády postaví na hřiště a ženou se za míčem, jen aby si mohly říci, jak pěkný zápas jejich tým odehrál.

SPS Sázava 12:0 Chotěvice

„Na první ligový zápas jsme se těšili. Byli jsme rozehraní z předchozích utkání, kde jsme nepoznali hořkost porážky. Družstvo Chotěvic přijelo na první zápas pouze s 10 hráčkami,“ říká Jan Sokolík, trenér SPS Sázava.

Zápas začal a děvčata začala předvádět drtivý tlak. Do 16. minuty se domácím ale nedařilo proměnit ani jednu z mnoha gólových šancí. V 17. minutě kopaly ženy ze Sázavy roh, po kterém je do vedení poslala Lenka Žitníková.

Hráčky nepolevovaly v tlaku na branku Chotěvic, ale střelu z malého vápna se v gól nepodařilo proměnit.
Další gólové zajásání přišlo ve 21. minutě. Sváteční střelkyně Lenka Hrdinová prostřelila brankářku Chotěvic.

O minutu později přidala další branku Andrea Garážiová. Pohlednou střelou z devatenácti metrů poslala míč do sítě soupeře. Pětadvacátá minuta naznačila, že se bude celý zápas odehrávat na polovině hostí. Trefila se střelkyně Simona Krchová.

V 38. minutě kapitánka SPS Sázava Kateřina Brokešová zvýšila skóre na 5:0. To ovšem nebylo vše. Kateřina Šindelářová zakončila první poločas dalším gólem. 6:0!
„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme hrát pohlednější fotbal s přesnými přihrávkami,“ popsal Jan Sokolík.

Hned ve 47. minutě dala Lenka Hrdinová svůj druhý gól v tomto zápase a hned v 49. minutě na 8:0 zvýšila Kateřina Šindelářová.
V 58. minutě se střídající Kristýna Holečková prosadila a po krásné přihrávce Kateřiny Šindelářové umístila do soupeřovy branky již 9. gól. Kateřina Šindelářová svým hattrickem zaokrouhlila stav na 10:0. V 69. minutě se trefila další střídající hráčka Lucie Vybíralová. Na konečných 12:0 zvýšila hned vzápětí Andrea Garážiová.

Ve druhé půli domácí tým vystřídal všechny hráčky, z nichž hned dvě byly střelecky úspěšné.
Soupeřkám se sluší poděkovat za snahu, protože bojovaly od prvních do posledních minut.

Trenér tento famózní výkon svých svěřenkyň zhodnotil následovně: „Ze zápasu mám moc dobrý pocit. Ne proto, že jsme vyhráli 12:0, ale zejména proto, že ve druhém poločase hráčky SPS Sázava dokázaly hrát kombinační fotbal. Úspěch střídajících hráček poukázal na dobrou přípravu celého týmu. Nyní se musíme soustředit na další těžký zápas v Trutnově, kde bychom rádi potvrdili stoupající formu „ženčaftu“.“