Trenér Myšák je spokojený se složením týmu. Přesto vyhlíží ještě nějaké posily.

Šest z posledních sedmi zápasů vyhrála. „Hra se od podzimu zlepšila a výkony se celkem ustálily,“ libuje si choceňský kouč Lubomír Myšák, který je s celkovým třetím místem spokojen.

Přesto je škoda, že jeho tým se nevyvaroval zbytečných ztrát. Na podzim bije do očí především remíza ve Stolanech, na jaře porážka v Poličce a vůbec se nedařilo proti Srchu, který Choceň obral o body dvakrát.

Myšák si pochvaluje, že je vidět, jak jeho mladý kolektiv táhne za jeden provaz. V týmu jsou pouze tři třicátníci – dva brankáři a obránce Grůz: „Myslím, že se vzduch vyčistil a partu mají kluci vynikající.“

Před jarní částí odešel kapitán Roman Šulc i zkušený Unger a mnoho fanoušků si kladlo otázku, jak to Chocni bez dvou pilířů půjde. Šlo to fantasticky. „Jestli se Roman vrátí, bude mít hodně těžké se prosadit do sestavy,“ naznačuje Myšák, jak moc byl se svými svěřenci na jaře spokojen.

Co Choceň tak zdobilo? Především pestrá útočná fáze a variabilní systém se třemi útočníky. „Krajní útočníci se v případě potřeby zatahovali do zálohy a Šabata na tomto postu odehrál velice dobré zápasy. Jen je škoda, že netrénuje. Potom by byl ještě lepší. Navíc se na tomto postu našel i Stavrevski. Celkově bych řekl, že tým máme dobře poskládaný. Máme rychlé, technické, i důrazné hráče,“ dal trenér Myšák na odiv spokojenost.

OČIMA TRENÉRA

Brankáři: S Gólmany jsem byl spokojen. Škoda, že Libor Gerčák toho dost promarodil. Myslím ale, že Trkal i Gerčák jsou na stejné úrovni.

Obránci: Pod vedením Davida Šruta, kterého jsme udělali kapitánem a je to charakterově vynikající a přímý člověk, občas udělala nějaké chyby, ale celkově jsem s její prací spokojený.

Záložníci: Máme tam mladé kluky, kteří jsou běhaví. Chybí jenom nějaký myslitel. Slušně se ale rozehrál Lukáš Smejkal a rozhodně mě středová řada nezklamala.

Útočníci:
Ze začátku to bylo mizerné. Gólů jsme nejprve dávali málo, ale čím víc se blížil konec soutěže, dostávali jsme se do více šancí.

A kam by tým mohl dojít za rok? Mohl by pomýšlet na návrat do divize? Podle choceňského trenéra je ještě čas: „Ale záleží, jak kluci budou na sobě chtít pracovat. Jestli se nám povede trochu rozšířit kádr, mohli bychom se na předních příčkách udržet. Na postup ale ještě asi mít nebudeme. Chybí nám ještě nějaký špílmachr.“

Do této role ale postupně dorůstá Lukáš Smejkal. „To je pravda. Mohlo by z něho i z ostaních kluků něco být,“ chválí trenér Myšák.

Tým se pravděpodobně bude muset obejít v příští sezoně bez stopera Šruta, kolem kterého údajně krouží Ústí.

CHOCEŇ – 3. MÍSTO, 55 bodů

Doma: 4. místo, bilance 9 – 3 – 3, skóre: 35:9, 30 bodů.

Venku: 2. místo, bilance 8 – 1 – 6, skóre: 20:16, 25 bodů.

Vstřelené branky: 55, 4. místo.

Inkasované branky: 25, 2. místo.

Největší výhra: 6:0 nad Lanškrounem.

Největší prohra: 1:5 v Ústí nad Orlicí.

Památný zápas: doma s Lanškrounem.

Choceň předvedla totální destrukci lanškrounské obrany a 6:0 zvítězila. O branky se podělilo šest různých střelců a diváky bavily především nebezpečné kontry Šabaty se Stavrevskim po stranách hřiště.

Tři hvězdy sezony:


1. David Šrut
2. Lukáš Smejkal
3. Adam Lesák