„Většina hráčů byla v širším kádru A mužstva, takže se zúčastňovali i jeho přátelských zápasů,“ vyzradil zimní plán lanškrounský trenér Roman Kunc.

Jeho tým zůstal stejně silný, jako byl na podzim. „Žádné posily nepřišly, ani nikdo neodešel, spíš závisí na áčku. Má hodně široký kádr, takže jeho hráče určitě využijeme,“ plánuje Kunc.

U rezervních týmů, které se pohybují na čele soutěží, se často vkrádá na mysl otázka, zda tým má vůbec zájem postupovat. Lanškrounský Roman Kunc s odpovědí neváhal ani sekundu: „Samozřejmě, že chceme. Když soutěž vyhrajeme, rádi bychom si vyšší soutěž zahráli, ale samozřejmě záleží i na vedení a na dalších okolnostech.“

Zajímá vás, co se přes zimu stalo v okresním fotbale nového? Pokud jste čekali nějakou senzační novinu, budete zklamaní. Téměř nic. Byl klid. Ani okresní fotbalový svaz nic na jarní část nepřichystal. Jedinou novinkou je, že se z nejnižší okresní soutěže odhlásila Dolní Dobrouč B.

Často skloňovaným tématem byl na podzim sbor rozhodčích. „Jsou přestárlí, nestíhají a jejich úroveň není valná,“ zaznívalo často z okresních týmů.
Svaz se však musí potýkat s problémem, že jakmile se objeví někdo mladý, kdo si na hřišti dovede s píšťalkou udělat pořádek, už ho lanaří do kraje, kde je také nedostatek perspektivních arbitrů. „Nejsme na tom ale zase tak špatně. Vyškolili jsme asi osm nových rozhodčích. Jsem přesvědčen o tom, že na jaře budou dostávat šanci,“ věří předseda okresního fotbalového svazu Zdeněk Bubeníček.

Snad k nim budou hráči na hřišti alespoň trochu shovívaví a neznechutí jim pískání hned při první příležitosti.

Rozhodčích se týká jedno malé zpestření soutěže. Do našeho okresu budou na jaře jezdit pískat i rozhodčí ze Svitavska a jeden delegovaný pár bude každý víkend putovat opačným směrem.

Šlágr proti Jablonnému, které je pouhé dva body zpátky, na Lanškroun čeká ve květnovém dvacátém kole. Jenže nemůže se soustředit jenom na jednoho soupeře. Na podzim ho třeba dokázaly potrápit Sruby, které vyválčily remízu 1:1. „Tam došlo k tomu, že hodně hráčů z A mužstva bylo zraněných a my jsme museli mužstvo doplnit dorostem,“ vzpomíná Kunc. „Podobné výpadky tak prostě jobčas stanou, toho se béčko jen tak nezbaví,“ dodal.

Jarních bojů se v Lanškrouně, stejně jako všude jinde, už nemohou dočkat a podle trenéra Kunce tým nesvazuje ani tlak z první příčky: „To určitě ne, vždycky se na nás všichni chtějí vytáhnout. Zkušeností s tím máme dost a musíme se s tím vyrovnat.“