Fotbalisté místní Jiskry prožili pod vedením trenéra Vladimíra Havla nepříliš povedenou sezonu. Po několika letech tým sestoupil z divize do krajského přeboru, kde bude bojovat po boku dalších pěti zástupců ústeckoorlického regionu. O zhodnocení uplynulé sezony jsme poprosili sekretáře ústeckého klubu Jiřího Skácela.

V čem vidíte hlavní příčiny neúspěchu?

Hlavní důvody neúspěchu byly v tom, že mužstvo prakticky už od prvních kol provázela velká marodka. Především neúčast klíčových hráčů byla příčinou toho, že jsme nestačili v závěru náskok stáhnout. Největší dopad měla zranění Roušara, brankáře Macka, dlouhodobé zranění Michala Stejskala a několikanásobná neúčast nejzkušenějšího hráče Davida. Navíc do toho přišla některá zbytečná vyloučení jako Davida, Borka, Dostála a dalších.

Když pomineme to, že jste spadli ze soutěže, jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?

Hodnotíme ji jako krajně neúspěšnou. Byli jsme poslední i přesto, že jsme neměli nejhorší mužstvo v soutěži. Takže pro nás nemůže být sezona hodnocená jinak než jako neúspěšná. Se sestupem jsme před začátkem sezony opravdu nepočítali. Možná jsme podcenili i posílení mužstva, ale hlavní příčinou neúspěchu byla obrovská marodka.

V sezoně vám chyběl střelec. Máte někoho vyhlédnutého?

Vyhlédnutého střelce nemáme. Široko daleko v Pardubickém kraji není základna taková, abychom mohli někde čerpat. Ale snažíme se. Přijde k nám na hostování z Litomyšle Vaníček, který u nás už byl a teď se k nám opět vrací. Klasického střelce, jako byl kdysi Ondřej Kumpan, nemáme a těžko ho tady v okolí někde seženeme.

Myslíte si, že jste schopní se za rok do divize vrátit?

Rozhodně si to nemyslíme. Ale zase nemíníme hrát v krajském přeboru druhé housle. Nepovažujeme se za favorita soutěže. Rozhodně bychom ale měli hrát o přední příčky. Největším favoritem vzhledem k hráčskému kádru, který mají k dispozici, jsou bezpochyby Živanice. V současné době to s týmem už vypadá lépe. Marodi se, až na Michala Stejskala, dávají dohromady. Věříme, že se nám zranění v letošní sezoně vyhnou.

Už jste začali s přípravou? Na co se v ní zaměříte?

Přípravu jsme začali už 2. července. V první fázi byla zaměřena především na kondiční přípravu, v těchto dnech najíždíme na přípravu herní. Máme za sebou dva přípravné zápasy, kdy jsme remizovali v Holicích 2:2 a vyhráli ve Svitavách 4:0. Včera odjelo mužstvo na soustředění do Dolní Čermné, kde bude trénovat do konce týdne.