Ačkoliv měli před sezonou jiné cíle, nakonec bojovali fotbalisté FK Agria Choceň pod vedením Milana VÍTKA o záchranu v divizi. Po „stíhací jízdě“ se to týmu nakonec povedlo, když skončil na dvanácté příčce a v soutěži se na rozdíl od okresního rivala z Ústí nad Orlicí zachránil. Nepříliš povedenou jarní část sezony navíc negativně poznamenalo vykradení choceňských kabin při zápase v Českém Brodě. Hráči při něm přišli téměř o všechny své věci.

Jak jste spokojen s konečným umístěním na dvanáctém místě?Co říkáte uplynulé sezoně?

S konečným umístěním jsem spokojen. Sezona měla dvě rozdílné fáze. V létě před sezonou nám odešlo šest zkušených hráčů základní sestavy a rozhodli jsme se dát šanci našim mladým hráčům a hráčům z okolí i s tím rizikem, že se nám možná nepodaří uhrát dost bodů. Podzim nám ale vyšel dobře a hlavně doma jsme vyhráli šest utkání ze sedmi a získali celkem dvacet bodů. V zimě nám odešel velmi dobrý Čejka a během přípravy byli zraněni nebo služebně mimo klíčoví hráči. Trochu jsme byli uspokojeni podzimními výkony a podcenili jsme doplnění mužstva. Jarní část začala nešťastnou prohrou doma s Trutnovem a následně prohrou v Českém Brodě po poločasovém vykradení a prohře z vymyšlené penalty. Mužstvo se dostalo do herní i psychické krize a při svém mládí se z toho celé jaro nemohlo dostat. Následovaly vysoké porážky doma, ale naštěstí jsme venku uhráli dost bodů, které nás udržovaly ve hře o záchranu. Ani naši soupeři nezískávali body snadno a příchod zkušeného veterána Fikejze na posledních pět zápasů mužstvu pomohl a nakonec se nám záchrana podařila.

Jak moc byl pro mužstvo náročný boj o záchranu v soutěži? Věřil jste, že se vám to nakonec povede?

Boj o záchranu je vždy náročný zvláště po psychické stránce. V jednu chvíli jsem už nevěřil, ale výhra v Hlinsku nám hodně pomohla. Pak jsem již věřil, že se nám podaří se zachránit.

Při zápase v Českém Brodě jste byli okradeni. Jak moc tento incident ovlivnil další průběh sezony?

Jak už jsem říkal v úvodu, mužstvo se dostalo do herní i psychické krize a při svém mládí se z toho celé jaro nemohlo dostat.

Je pravda, že jste jednu chvíli po tomto incidentu uvažovali i o odstoupení ze soutěže? Co vás nakonec přimělo v divizi zůstat?

O odstoupení z divize jsme nikdy neuvažovali.

Co chystáte v letní přípravě?

Po dohodě s výborem jsem se rozhodl, že na postu trenéra skončím. U týmu mě již v letní přípravě nahradil Josef Pleskot. Je to bývalý ligový hráč Hradce Králové, jenž trénoval několik týmů z východních Čech a v Chocni už kdysi také působil. Kromě toho přes léto doplníme kádr tak, aby mužstvo získalo nový náboj a kvalitu.

Co říkáte na to, že budete v příštím ročníku divize jediným zástupcem regionu?

Jsme rádi, že pokračujeme v divizi a budeme se snažit zastupovat ústeckoorlický region jako jediní zástupci co nejlépe.