Fotbalisté místního FK OEZ skončili v divizi C ze všech zástupců regionu nejlépe. Pod vedením trenéra Karla HAVLÍČKA vybojovali druhé místo. Přesto nebyl kouč s konečným umístěním zcela spokojen. „Chtěli jsme soutěž vyhrát, ale na rezervu Liberce jsme nestačili,“ konstatoval. I tak se Letohradští přihlásili do třetí nejvyšší soutěže České fotbalové ligy, kam se tak vracejí po dvou letech.

Splnili jste alespoň částečně cíl, který jste si před sezonou dali?

Náš mladý kolektiv sice nasbíral 60 bodů, ale na postup to nestačilo, takže cíl jsme nesplnili.

Čím si vysvětlujete, že jste byli venku tak úspěšní? Vždyť jste přivezli ze hřišť soupeřů 30 bodů, tedy stejně, jako jste získali doma.

Snažili jsme se předělat myšlení hráčů, že na cizí hřiště musíme jet hrát na vítězství, ne na remízu nebo dokonce jen na odehrání. Také soupeři na domácím hřišti chtěli více hrát, než když přijeli do Letohradu a většině stačilo u nás uhrát remízu.

Který zápas považujete v uplynulé sezoně za klíčový?

Klíčových zápasů bylo víc. Hlavně jsme nezvládali domácí utkání s relativně slabšími soupeři, kde jsme si neporadili s přehuštěnou obranou týmu hostí. Ačkoliv jste skončili druzí, příští rok budete hrát v České fotbalové lize. Jak si věříte na tuto soutěž, z níž jste před dvěma roky spadli? Kdybychom si nevěřili, tak se ani nepřihlašujeme! Nemáme možnost se připravovat na profesionální bázi, ale máme dobré tréninkové podmínky a zdravé mužstvo na to, aby se připravovalo poctivě. S poctivým přístupem a správnou kolektivní disciplínou budeme hrát vysoko.

Myslíte si, že tým využije zkušeností, které má z doby, kdy třetí ligu hrál?

Myslím si, že určitě budeme líp připraveni než dřív. Sice moc hráčů, kteří z této soutěže mají zkušenosti, v týmu nezůstalo, jedná se asi jen o čtyři fotbalisty, ale soutěž je plná mladíků, kteří třetí ligu nikdy nehráli. Zkušenosti tedy budeme sbírat v průběhu soutěže. Ale strach z toho v žádném případě nemáme. Myslím si, že by nám ČFL mohla vyhovovat víc než divize, kdy jsme museli každý zápas stůj co stůj vyhrát a honili jsme Liberec B.

Budete tým před nadcházející sezonou ve třetí lize posilovat?

Určitě potřebujeme posílit ofenzivu. Věřím, že příchodem útočníka Myšáka to tak učiníme.

Už jste začali s přípravou. Na co se přes léto především zaměříte?

Začali jsme přípravu na novou sezonu 8. července soustředěním v Náchodě, kde jsme odehráli tři vítězná utkání. Českou Skalici jsme porazili 4:2, Červený Kostelec 4:0 a rezervu pražské Slavie 2:1. Momentálně se připravujeme v domácích podmínkách a v dalším přípravném utkání jsme remizovali s účastníkem MSFL Uničovem na jeho půdě 3:3. V plánu jsou ještě přípravné zápasy se Zábřehem, Hradcem Králové a pohárové utkání v Holicích. Budeme chtít stavět na kvalitní defenzivě, kterou jsme měli, a pokusíme se zkvalitnit ofenzivu, která pokulhávala.