Čtrnáct podzimních kol předurčilo daleko větší souboj o sestup než o první místo. I když má každý celek k dispozici dvanáct utkání a může získat 36 bodů, jen těžko budou hladoví vlci stíhat kořist.

Náskok z říše snů
Jestli Sruby nepostoupí, bylo by to prvotřídní překvapení. Vždyť jejich podzimní výkony daly všem najevo, že letos je první místo obsazeno. Pokud v přípravě nezahálely, jen těžko je může někdo ohrozit. Náskok třinácti bodů se zkrátka nedá prohospodařit. To však částečně ubírá na atraktivitě soutěže pro jaro. Srubům to však může být jedno, ti už si mohou registrovat místo v I. B třídě.
Alespoň částečně jim mohou cestu znesnadnit nejbližší pronásledovatelé. Dolní Dobrouč se vyšvihla na druhou pozici lepší druhou polovinou podzimu a rozhodně by si chtěla umístění udržet. Zálusk na její místo si dělá dalších šest mužstev, která jsou seřazena s jednobodovým odstupem. Bude to řežba.
Deváté České Heřmanice mají bodů 18, stejně jako desátá rezerva Žamberka. Hned v závěsu je dvojice Boříkovice a Brandýs nad Orlicí. Boříkovice pustily na hostování do Králík svého střelce Josefa Duška a je otázkou, jak se jim podaří mezeru zacelit. Zmíněná čtveřice má náskok na sestupové příčky deset, respektive devět bodů.

Žádná lehká práce
Pásmo sestupu má před začátkem dva jasné aspiranty. Albrechtice a Těchonín jsou na tom katastrofálně. Pomoci by jim mohl buď naprostý kolaps týmů, které jsou před nimi, nebo skvostná jízda za záchranou. Nicméně začínat s osmi body na kontě se to dá předpokládat jen stěží. Ovšem odepsat nelze nikoho, protože jak se říká, míč je kulatý a stát se může všechno.
Příprava skončila, je čas, co celky předvedou na hřišti.