Hlasování končí v pondělí v 10.00 dopoledne!

Klubové stránky jsme oznámkovali jako ve škole. Nejlepší je jednička, nejhorší pětka.

FK OEZ Letohrad
Je vidět, že tady to tvůrce skutečně neodflákl, profesionální práce. Grafickému zpracování není co vytknout. Aktuality hezky na první stránce, soupisky aktuální a s podrobným představením všech fotbalistů OEZ. Nechybí kalendář zápasů a výpis publikovaných článků. Dokonce najdete i pikantnosti typu kdo zrovna slaví narozeniny. Přes dvě stě tisíc přístupů opravdu není náhoda. Třetiligový tým a jeho krajská rezerva mají více než důstojné internetové stránky.
+ grafické zpracování, přehlednost, bohatý obsah
– nic nás nenapadá
Známka: 1
www.fk.oez.cz

Jiskra Ústí nad Orlicí
Od lídra krajského přeboru jsme čekali víc. Graficky spíše průměrné, obsahově nijak výrazné. Aktuální výsledky sice jsou, ale výsledky starších zápasů áčka v KP už nalézt nelze. Fotka A týmu v kolonce soupiska není ani náhodou letošního data, ve fotogalerii na návštěvníka čekají pouze fotky z prázdného stadionu, popřípadě jezdící bagry při budování „umělky“. Ze zápasů ani ťuk. Chybí diskuzní fórum. A smrsknout více jak stoletou historii fotbalu v Ústí do jedné A4 je také docela bída.
+ aktuální výsledky
– průměrná grafika, stručný obsah, málo fotografií, absence guestbooku
Známka: 3-
www.usti.cz/sport/JiskraUnO

Agria Choceň
Žádná sláva. Články nejsou na stránkách žádné a vypadají tak, že byly stvořeny za dvě hodiny na koleně. Vloni hrála Choceň divizi a stránky jí skutečně dělaly ostudu. Barva klubu je žlutá a snaha o její využití vyznívá dost mizerně. Po kliknutí na odkaz se málem vyděsíte příšerně křiklavou žlutí. Pokud byste chtěli zjistit na stránkách, jak na tom Choceň je, máte smůlu, tabulky jsou z předešlé sezony.
+ stránky existují
– web postrádá všechno, co by měl mít – diskuzi, reportáže, články, statistiky…
Známka: 4 –
www.fotbal-chocen.orlet.cz

Sokol Libchavy
Čtvrtý celek I. B třídy se podle našeho soudu nemá za co stydět, na rozdíl od Ústí o dvě soutěže výše. Grafická podoba stránek je sice už „malinko z módy“ a trochu štípe do očí, na druhou stranu, všechny potřebné informace není problém najít. A reportáže pana Musila ze zápasů jsou více než vyčerpávající. Možná jen předpověď počasí je na webu trochu navíc.
+ bohaté zpravodajství (370 článků!), hodně rubrik
– grafika
Známka: 2
www.folibchavy.cz

Sokol Těchonín
Na okresní přebor 3. třídy je to docela slušný web. Článků je požehnaně a ke skouknutí jsou dokonce i aktuální fotografie ze zápasů! V oddílu mužstvo najdete podrobné profily hráčů. Fotografie pak nechybí ani k historii fotbalu v Těchoníně a je jich pěkná řádka! Sečteno, podtrženo, takhle nějak si představujeme web menšího oddílu…
+ obsah, velké množství fotografií současných i historických, zajímavé odkazy
– jednodušší design (ovšem v jednoduchosti síla a museli jsme dlouho pátrat po tom, co sem napsat)
Známka: 1-
www.fotbal-techonin.net/

TJ Sokol Dolní Třešňovec
Admin jménem Filda očividně počítačům rozumí, design stránek je hezký, obsah více než postačující. Nechybí kniha návštěv, profily hráčů, fotky. Historii má co do zpracování asi čtyřikrát delší než Ústí!
+ hezký vzhled stránek, bohatý obsah a archiv
– Třešňovec zatím nemá stadion, jaký má na úvodní stránce nahoře
Známka: 1
www.tresnovec.estranky.cz/

Sokol Boříkovice
Webmaster Jan Saňák přiznává, že stránky aktualizuje po dlouhé době a práce je tedy ještě „jako na kostele“, ale je to cesta správným směrem. Vzhled v klubových barvách je poněkud jednodušší, ale stránky jsou přehledné a až se doplní potřebné články a fotografie, tak návštěvníků přijde určitě víc.
+ přehlednost
– na začátek méně materiálů, v sestavě chybí háčky a čárky
Známka: 2-
sokolborikovice.unas.cz

FC Jiskra Králíky/ Č. Voda
Stránky jsou ve vývoji, takže to na jejich vzhledu je hodně vidět. Grafický vzhled příliš přívětivě nevypadá, ale obsah až tak špatný není. Hodně fotografií potěší každého návštěvníka. Chce to ještě zapracovat a známečka v příštím hodnocení by mohla být o poznání vyšší.
+ hodně fotografií
– bídný vzhled, ne vše funguje (dáno vývojem stránek)
Hodnocení: 3
www.fcjiskra.com

Jiskra Červená Voda
Jeden klub, dvoje stránky. Červená Voda se sloučila před sezonou s celkem Králík, ale celek z OP 2, Červená Voda si co se týká webu, jede stále na své triko. Nezapomíná však ale na výsledky A a C týmu (Králík). Na stránkách se dají najít kvalitní referáty, bohatá fotogalerie a různé statistiky.
+ fotografie, statistiky, kalendář akcí
– fádní úvodní strana, je navíc nepřehledná
Známka: 2
www.jiskracv.com

FC Žamberk

Stránky Žamberka mají zajímavý design. Dominují jim odstíny modré, které jsou velice příjemné. Na úvodní straně jsou čtyři nejnovější články, zbytek se dá najít v rubrice Články. Jejich hledání usnadní výběr kategorie, kdy si můžete vyhledat, zda chcete články o dorostu nebo mužích. Povedená je i část historie, je tak akorát dlouhá, aby se dala přečíst na jeden „zátah“. Vytknout by se dalo však to, že fotosoupiska není pod kategorií muži, ale ve fotogalerii, alespoň že je na ni odkaz na úvodní straně. Jinak jsou ale stránky velice přehledné a vše důležité vlastně zjistíte na startovací stránce. Nenásilně můžete omrknout tabulku i zjistíte, kdy Žamberk hraje další zápas. Chybí nám však možnost diskutovat pod články a více fotogalerií, než jenom jedna z 13. 9.

+ zajímavá úvodní strana, pravidelné referáty ze zápasů, není problém se na stránkách vyznat

- nejsou provázané složky muži, články a soupiska, chybí soupisky mládežnických mužstev

Známka: 1-

www.fczbk.cz

Hlasování o SPORTOVNÍ web ZDE

Hlasování o HOKEJOVÝ web ZDE