V. Mýto – Pardubice 4:3

Mistr hororu Hitchcock by těžko napsal příběh podobný tomu, který se odehrál v úterý ve Vysokém Mýtě. Úvod patřil Mýtu a už v 7. minutě po akci Vodstrčila si míč ve vápně zpracoval Sedlák a střelou pod tyč dal úvodní gól. Fanoušci si nestačili radost ani vychutnat a bylo vyrovnáno. Přesně do šibenice se trefil Újec. Ve 20. minutě unikl po straně Vodstrčil a jeho centr zakončil hlavou Bartoš. Ve 34. minutě byl při kličce ve vápně sražen Sejkora a Sedlák dal z penalty na 3:1. V závěru poločasu si poradil Krátký s výtečně zahraným trestným kopem Újce.

Ve druhé půli se obraz hry obrátil. Pardubičtí převzali zcela iniciativu a měli jasnou převahu. Mýto bránilo obětavě výsledek, ale to bylo málo. V 65. minutě se Konečný z trestného kopu jen zastřeloval, ale o dvě minuty později dělovkou zpoza vápna snížil na 3:2. V 79. minutě odražený míč ve vápně trefil ruku obránce a rozhodčí nařídil penaltu. Szanisló se nemýlil a bylo zle. Mýto vrhlo všechny síly do útoku. V 82. minutě byl podražen v pokutovém území domácí hráč. K penaltě se postavil domácí Sedlák, ale Báča jeho pokus vyrazil. Naděje domácích na výhru byla v tu chvíli hodně vzdálena. Že je ve fotbale možné téměř vše, ukázal v 84. minutě Vodstrčil, když si naběhl na centr a hlavou toto důležité utkání rozhodl.