V posledním kole byla výhra hostů téměř rarita, podařila se už jen Chrudimi. Ta si v roli favorita počínala s přehledem a Chocni nedala takzvaně „čuchnout". Nadále tak vládne kraji trojice týmů z Chrudimska. I když slatiňanský lídr tentokrát klopýtl.

Dalo se čekat, že bez Slováčka, Rešetára a Koudelky, kteří jsou s futsalovou reprezentací, Českou Třebovou nepřejedou velkým rozdílem. Ale prohra byla v táboře Spartaku překvapením. Slatiňany přitom nemusely vyjít ze souboje naprázdno, naději na body však zhatil nešťastný výběh brankáře Žďánského, ze které domácí krutě trestali. I přes velkou snahu vyrovnat, se to lídrovi tabulky nepodařilo. Na dostřel prvnímu místu se tak dostala Třemošnice, která letos prostě válí. Tentokrát to odnesla Přelouč.

Po těžkém direktu z minulého kola (0:4) se oklepal i další tým z čela - Holice. Ty si tentokrát spravily chuť na Žamberku. Základ vítězství položil brzkou brankou v 9. minutě Tomáš Jedlička. Když se o dvě minuty později trefil i Kopřiva nebylo co řešit.

Dále se daří i nováčkoviz Libišan. Ambiciózní tým z Pardubicka přetlačil Moravany 3:0 a drží se na pátém místě celkové tabulky. I dalšímu novicovi soutěže z Dolního Újezdu se zadařilo. Bojovným výkonem přehrál Hlinsko, i když hostům daroval pěkný dárek v podobě brzkého vlastního gólu Pešina. Domácí borci se však z inkasované branky nesložili a předvedli obrat, který v této sezoně jejich fanoušci ještě neviděli. Zaslouženě tak brali všechny tři body.

Zato poslední nováček z Heřmanova Městce tentokrát ostrouhal. Tým navíc cestoval do Poličky bez trenéra Holečka, který byl po minulém kole odvolán. Paradoxně po vítězství nad Dolním Újezdem. Na Bažantnici si od tohoto kroku slibují potřebný impuls pro mužstvo. Jestli se dostaví, ukáže až čas a toho nemají v Heřmanově Městci nazbyt.

Událost kola

Poslední tým tabulky si vyšlápl na Hlinsko. Od čtvrté minuty přitom Dolní Újezd prohrával po vlastním gólu Pešiny, přesto dokázal zvítězit 3:2.

Zklamání kola

Oslabené Slatiňany sice vyrazily do České Třebové bez tří tahounů, přesto se od nich čekala výhra. Kiks brankáře Žďánského však naději na body zahnal.

Výrok kola

„Máme široký kádr, ale nikdo z hráčů nedokázal nahradit tři chybějící futsalisty."
(Jaromír Hanuš, sekretář Slatiňan)

Krajský přebor - sestava 20. kola podle Deníku

Kamisch (Moravská Třebová) - T. Novák (4, Moravská Třebová), Hašek (Česká Třebová), Král (2, Třemošnice) - M. Šindelář (2, Třemošnice), Kaufman (2, Libišany), Kopřiva (Holice), Havránek (Chrudim B) - P. Tlapák (5, Chrudim B), Frňka (Dolní Újezd), Pazdera (Polička)