František Ptáček přispěl třemi góly k poměrně jednoznačnému lanškrounskému vítězství nad Moravskou Třebovou. „Víme, že v něm máme opravdu silnou zbraň a nadstandardního útočníka krajského přeboru,“ netají se jeho trenér Pavel Hrabáček. Celý lanškrounský tým zažívá náramný start do jarních bojů, ve třech odehraných zápasech sbíral pouze výhry a s probuzením celého mužstva po přece jenom slabším podzimu se rozjel do očekávaných obrátek i jeho top střelec, jemuž to v první polovině sezony také nepadalo do černého podle vlastních představ. „Žádné drama z toho nedělám, protože do gólových příležitostí se dostávám pravidelně, takže vždy věřím, že to zase přijde,“ svěřil se už v minulém roce Deníku se svým receptem na to, jak řešit krátkodobé střelecké výpadky. A zdá se, že na jaře to skutečně přišlo, sedm branek ve třech utkáních a návrat do vedení v pořadí střelců krajského přeboru svědčí o tom, že budoucí soupeři Lanškrouna se zase mají na co těšit.

TJ Svitavy vs. FK Spartak Choceň.
Choceňský obrat z říše snů. Střelec Ptáček kormidloval Lanškroun k další výhře

Lukáš Mach několik sezon po sobě kraloval střeleckým statistikám, ať už České Heřmanice hrály v okresním přeboru nebo v I. B třídě, a to měl ještě smůlu, že dva mistrovské ročníky nebyly vinou covidu dohrány, jinak by byla jeho čísla ještě lepší. Po postupu do I. A třídy je znát, že vyspělejší obranné formace soupeřů se mu umí postavit důsledněji, nicméně aktuálně se znovu posunul na druhou příčku v tabulce kanonýrů, takže o jeho kvalitách není pochyb. Naposledy o tom přesvědčil fotbalovou veřejnost v utkání proti rezervě Ústí nad Orlicí, kdy se zaskvěl hattrickem v průběhu necelé půl hodiny a rozhodl tím o prvním jarním tříbodovém zisku svého mužstva. „Jsem hráč do vápna,“ usmíval se zkušený fotbalista ostřílený mnoha sezonami ve vyšších soutěžích, který skóre zmíněného střetnutí otevřel hned v první minutě, potom se prosadil svým typickým způsobem ze skrumáže v šestnáctce a nakonec proměnil penaltu. Paradoxně se potom neprosadil v době, kdy soupeř hrál ve druhém poločase dlouho v devíti.

TJ Sokol Dolní Újezd vs. FK Letohrad B.
PODÍVEJTE SE: Letohrad prohrál v deseti, Ústí nad Orlicí B padlo v devíti

Pomyslnou korunu nejlepšího fotbalového střelce Ústeckoorlicka drží stále v rukou Michal Čada z Helvíkovic, který v okresní III. třídě řádí jako černá ruka, dá-li se to tak nazvat. Po hattricku ve víkendovém střetnutí do sítě Klášterce se jeho gólové konto v této sezoně rozmnožilo na 28 „kousků“ (z celkových 58 branek vstřelených jeho mužstvem), což je pro zajímavost více, než doposud nastřílely celé týmy Rudoltic, Dolního Třešňovce, Těchonína a Libchav.

Nejsmutnějším autorem hattricku ze zmíněné čtveřice byl bezesporu Lubomír Myšák ze Srubů, který v utkání okresního přeboru na choceňském Parapleti, tedy na místě, kde v minulosti rozdal spoustu fotbalové radosti, pokořil třemi trefami domácí béčko a na výše zmíněného Čadu mu schází jediná přesná trefa, má jich aktuálně 27. Jenže z pohledu bodového zisku jeho týmu to nemělo kýžený efekt, neboť choceňští střelci Vatrala se Štanglicou společně Myšákovo úsilí předčili.

FK Spartak Choceň B.
Kanonýr Myšák dělal, co šlo, ale choceňskou rezervu sám přestřílet nedokázal

V mládežnických soutěžích to šutérům z Orlicka tentokrát moc nešlo a maximem byly dva vstřelené góly v podání čtveřice fotbalistů, ve všech případech dorostenců: Patrika Knápka z Tatenice, Jakuba Jelínka z České Třebové, Adama Novotného a Jana Urbánka (oba Semanín/Rybník).