FK Česká Třebová - FK Přelouč 4:0

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Potýkáme se s marodkou, na kterou během zápasu přibyl další hráč, a další dva hráče s náznaky zranění jsem raději střídal. Přesto myslím, že jsme utkání odehráli velice slušně. Soupeře jsme do vyložené šance nepustili a ve finální fázi jsme byli produktivní. Momentálně se musíme pokusit nějak zkonsolidovat a připravit na utkání v Chrudimi tak, abychom neodjeli s ostudou a debaklem."

Václav Sůra, trenér FK Přelouč: „V České Třebové jsme sehráli jeden z těch lepších zápasů. Mám na mysli po herní stránce, protože v koncovce je to stále katastrofa. Kluci ale makali na sto procent. V první půli jsme hráli proti větru a hned z první šance domácích jsme inkasovali. Zlomový byl druhý gól v závěru první půle. Padl ale z ofsajdu. Po změně stran nám sice foukalo do zad, připravili jsme si příležitosti, ovšem byli jsme málo důrazní. Naopak domácím nám dvakrát unikli po straně a přidali dvě branky. Před existenčním soubojem s Dolním Újezdem jsem viděl ve hře zlepšení, kterému pomohl i navrátilec ze zahraniční Březina."

FK Agria Choceň - TJ Svitavy 6:2

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: „Upřímně řečeno, výsledek neodpovídá dění na hřišti. Svitavy si nezasloužily prohrát takovým rozdílem. Vyhrát jsme si zasloužili, to bezesporu, ale byli jsme hlavně produktivnější. Do teď jsme byli nejhůře střílející mužstvo a nyní se nám zadařilo. Musím ale podotknout, že soupeř měl tři velmi dobré příležitosti, které nevyužil. V obranných řadách jsme byli zodpovědnější, což byla miska vah. Konečně se trefili ti tři naši nejzkušenější hráči, každý po dvou gólech. Kdybychom v každém utkání proměnili alespoň padesát procent šancí, jsme bodově někde jinde. Máme pokoru, jdeme zápas od zápasu. Klukům jsem poděkoval, že za vítězstvím šli."

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: „V Chocni jsme sehráli zápas, na který je potřeba rychle zapomenout a příště předvést výkon hodný jména Svitav. V prvním poločase jsme ještě hráli vyrovnanou partii, kdy jsme sice jedna dva prohrávali, ale měli tři tutovky a soupeře do šancí více nepouštěli. Když jsme hned v 48. minutě srovnali, čekal jsem obrat. Místo toho jsme začali vršit chyby ve všech řadách, hra se rozpadla, čehož zkušení hráči Chocně doplnění elánem mladíků využili k výraznému vítězství. V těchto pro nás hrůzných minutách naše hra přestala existovat, nebyla v ní bojovnost ani vůle něco udělat s ostudným výsledkem. Věřím, že tato rána byla ojedinělá, nesrazí nás, ale vyhecuje k lepším výkonům."

TJ Sokol Dolní Újezd - 1. FC Žamberk 0:0, pen. 7:8

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: „Jednalo se o vyrovnané bojovné utkání, ve kterém chtěli vyhrát oba soupeři. V první půli měli o něco více šancí hosté, ve druhé my, ale měli jsme tam trochu smůly. V největší šancí mířil Frňka po špatném vyběhnutí gólmana hostí do prázdné branky, ale balón se vytočil těsně vedle. Nerozhodný stav zůstal, v penaltách byl šťastnější soupeř. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání, zvlášť pochválit musím obranu, protože 'uskákala' souboje se žamberskými 'věžemi' v útoku."

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: „Přes umístění Újezdu v tabulce se na jeho hřišti sbírají body těžko a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Klukům jsem před utkáním řekl, že se tady většinou ukazuje charakter mužstva, kdy každý musí zahodit svoje ego, hrát týmově, především bojovat a jsem rád, že to vzali za své. I když nám to plný počet bodů nepřineslo, musíme vzít toto rozuzlení s pokorou, protože v spíše bojovném utkání byly šance na obou stranách a prim hrály především obrany. Nám teď trochu vázne střelecká potence, ale věřím, že se to poctivým přístupem jak v přípravě, tak v zápasech změní a začne to tam zase padat. Pozitivum vidím alespoň v tom, že tři vynucené změny v sestavě nám nijak neublížily a ukázaly, že ti co nastoupili, můžou být plnohodnotnou náhradou. Závěrem musím uznat, že remíza vzhledem k průběhu utkání byla asi spravedlivá."