Českému výběru se nepovedlo podle představ nejprve domácí utkání s Poláky (3:3) a následná zpackaná odveta na půdě soupeře (5:8) zmar dovršila.

Oba zápasy pozorně sledoval i MARTIN BRŮNA. Svitavský rodák působí jako trenér dlouhodobě u českých mládežnických reprezentací a počínání seniorské sestavy pochopitelně neuniklo jeho bedlivému zájmu.

„Polsko ukázalo, že se futsal na evropské i světové úrovni vyrovnává. Doma jsme odehráli ne zcela ideální utkání, ale ani jsme nijak nevybouchli, hodnotil bych tento zápas jako průměrný, kde Polsko ukázalo, že není outsiderem,“ vyjádřil se pro Deník Martin Brůna.

„Z profesionálního pohledu mohu říci, že jsme nebyli lepším týmem a jednalo se o vyrovnané střetnutí z obou stran. Určitě jsme z něho mohli vytěžit více, ale chyběl dostatek odvahy a také se opět projevilo, že máme velký problém s proměňováním šancí,“ povšiml si futsalový trenér, jehož sportovní příznivci ve svitavském regionu velmi dobře znají také ze zelených trávníků v Dolním Újezdu, Opatovci či Svitavách.

Ale zpět k reprezentačnímu futsalu. Všechno se mělo zachránit v odvetě v Opole, jenže tady česká kosa narazila na polský kámen. „V tomto duelu byla, mimo počátečního tlaku našeho mužstva, reprezentace Polska jasně lepší a výrazně agresivnější, hrála s daleko větší touhou po vítězství. Soupeř se prezentoval kompaktním výkonem založeným na agresivitě, jednoduchosti a týmové touze po postupu,“ musel chtě nechtě uznat Brůna.

Zároveň připomněl barážové vystoupení Čechů v kvalifikaci o mistrovství světa proti Chorvatsku. To urvali na svoji stranu v penaltovém rozstřelu, když předtím ve hře projevili mimořádnou dávku nasazení a obětavosti.

„V Polsku se jednalo o zcela jiné utkání než s Chorvatskem, nicméně na našich hráčích tentokrát nebyl vidět potřebný drajv, postrádal jsem touhu a týmový duch, což bylo možná zapříčiněno výraznou únavou z náročného programu ligové soutěže. Faktem je, že postoupit jsme si v tomto utkání bohužel nezasloužili,“ uzavřel Martin Brůna.