Jiskra Ústí nad Orlicí – Sigma Olomouc 2:5 (2:2)

Jestli někdo čekal, že divizní Ústí bude proti Olomouci doma lehce kousat, tak to bylo pro prvoligovou Sigmu ještě horší. Domácí fotbalisté přitvrdili. Vycenili tesáky i drápy a do favorita se pořádně zahryzli, hlavně v prvních pětačtyřiceti minutách museli mít Hanáci nahnáno.
I když, kdo by vyrovnaný boj po prvních třinácti minutách čekal. Sigma začala pěkně zostra. Melinho upozornil střelou do břevna. Po bombě Michalického a kiksu domácího brankáře Nováka, kterého zradila kaluž, dával Navrátil už na 2:0 pro Olomouc. A v té chvíli by domácím věřil snad jenom snílek.

Jenže. Co nevidět na druhé straně pláchl Javůrek a po jeho pobídce snížil v pádu Borek, po půlhodině srovnal překrásnou střelou Dostál. A to ještě chvíli předtím předvedl brankář Olomouce Blaha výjimečný zákrok při dloubáku Javůrka. A nešťastník Novák? Ten se bohatě vykoupil! Vašíčkovi zlikvidoval tři sóla, Melinhovi gólovou jedovku a samostatný průnik neskončil gólem ani v podání Petra. Novák držel závoru pevně.
Po přestávce se vodní lázeň začala měnit na bahenní a i gólů ubylo. Olomouc pak na těžkém terénu ukázala svoji sílu. Rozhodující okamžik přišel v 52. min., kdy Novák ostře ve vápně zajel do Petra, což skončilo penaltou. S ní si suverénně poradil Janotka a znovu poslal do vedení Sigmu. Tu gól uklidnil. Převážnou část zbytku zápasu trávila před pokutovým územím Ústí a překvapení nedopustila, navíc dva góly přidala.

Fakta – branky: 14. Borek, 30. Dostál – 11. Michalický, 13. Navrátil, 55. Janotka z pen., 76. Přikryl, 86. Petr. Rozhodčí: Drábek (Staré Hradiště). ŽK: 1:1. Diváci: 1 050. Poločas: 2:2. Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák – Tomášek, David, Chudý, Stejskal – Vaňous, Roušar (68. Roupec), Javůrek (75. Ráb), Pászto – Borek (63. Kukla) – Z. Dostál.

SK Sigma Olomouc: Blaha (33. Drobisz) – Janotka, Dreksa, Škerle, Rossi – Petr, Melinho (67. Přikryl), Bajer, Machalický – Navrátil, Vašíček (81. Kalas).

Jiří Saňák, trenér Jiskry Ústí n. O.: „Pro diváky to bylo fantastické utkání. Dali jsme dvě branky a klobouk dolů, že přišlo tisíc lidí. Na takové město je to fantastické.“
Zdeněk Psotka, trenér Olomouce: „Začali jsme přesně, jak jsme chtěli. Byli jsme aktivní a padli nám tam dva góly. Terén moc dobré hře nenapomáhal, ale domácí vyrovnali jenom díky naší nekoncentrovanosti. Ústí zaslouženě srovnalo. Pak už to byl hlavně souboj s vynikajícím brankářem Novákem.“