„Letos nás překvapil zájem o školičku, bohužel jsme nemohli přijmout všechny děti, kterých se hlásilo přes devadesát. Rozhodli jsme se tedy, že vezmeme šedesát zájemců, což je počet, který jsme ještě nikdy ve školičce neměli. Přes padesát dětí je z okresu,“ konstatoval jeden z organizátorů akce Jan Mačát a pokračoval: „Do budoucna budeme muset uvažovat o tom, že školu rozdělíme do dvou běhů. Bohužel letos to nejde, protože Jiří Saňák změnil trenérské působiště a 9. července zahajuje u týmu letní přípravu.“

Většina účastníků školičky už v Dolní Čermné byla. „Je to tak, že zhruba polovina účastníků se k nám každý rok vrací a mnozí si přivedou i kamarády. Jediným problémem je, že školička je určena pro přípravky a mladší žáky. Neděláme tréninky pro starší žáky, potřebovali bychom tedy vymyslet nějakou nástavbu pro hráče, kteří u nás tréninky absolvovali, protože o to stojí,“ prozradil Mačát.

Pro děti je i letos připraven kvalitní tréninkový program, hráčům se budou věnovat čtyři trenéři, čtyři asistenti a další odborníci na kondiční přípravu.

"Chtěli bychom se zaměřit hlavně na fotbal – na zlepšení práce s míčem. Místo doplňkových programů chceme do školičky přivést dva hosty,“ vysvětlil Jan Mačát.

Svou účast přislíbil bývalý hráč Hradce Králové Jan Hable, který přestoupil do italské Fiorentiny. V Dolní Čermné by se měl objevit také jeden z hráčů Sparty Praha nebo pražské Slavie. „Zatím ale přesně nevíme, kdo přijede, záleží na tom, jak budou mít týmy letní přípravu, takže ještě uvidíme,“ řekl Mačát.

Stejně jako v uplynulých ročnících čeká nadějné fotbalisty celotýdenní hra, letos to bude opět tradiční „Liga mistrů“. „Je to hra, na kterou se hráči nejvíce těší. Pro nejlepší účastníky školičky máme letos připravené speciální ceny: reprezentační dresy Jaroslava Plašila a Tomáše Jirsáka,“ poznamenal Jan Mačát.

O tom, že to účastníci fotbalové školy mohou někam dotáhnout, svědčí výsledky některých jejích absolventů. „Jaroslav Ramba ze Žamberku je v reprezentaci šestnáctiletých, Marian Hock z Jablonného je v přípravě reprezentace do 15 let. Je vidět, že se hráči z regionu mohou poctivou prací dostat až do reprezentace,“ dodal Jan Mačát.