Trutnov je hodně silným soupeřem, ale i přesto se jim podařilo vyhrát 3:0. Děvčata si v tomto těžkém zápase sáhla až na dno svých sil.

Trutnov – SPS Sázava 0:3

Utkání začalo na obou stranách poněkud opatrně. Vzrušení přišlo v 16. minutě, kdy sázavská Simona Krchová zaměstnala gólmanku domácích nebezpečnou střelou. Hra dostala spád a od 20. minuty se bylo opravdu na co dívat. Nejdříve domácí útočnice nepřekonala v jasné šanci gólmanku od Lanškrouna, Lenku Beranovou. Hosté odpověděli protiútokem Daniely Markové, která však byla zastavena soupeřovou obranou.

Ve 30. minutě se poprvé měnilo skóre. Simona Krchová z velkého vápna poslala míč za záda trutnovské brankařky a otevřela stav na 0:1 Domácí hráčky první úspěch hostí vybudil k většímu tlaku na bránu a začaly vytvářet velmi nebezpečné gólové šance. Až do brány ale míč neprošel, neboť ho nepustila dobře připravená obrana, ani skvěle chytající brankářka.

Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky s ještě větší chutí po gólu a v prvních deseti minutách soupeřkám pořádně zatápěly před bránou. V 55. minutě do hry vstoupila střídající Kateřina Šindelářová a dala o sobě hned vědět. O minutu později si při svém typickém útoku šikovně překopla gólmanku a navýšila skóre na 0:2! Po dvou minutách slavili hosté další úspěch. Šindelářová poslala zpětnou přihrávku na velké vápno nabíhající Krchové a ta prudkou střelou završila na konečných 0:3. Po tomto gólu už se hráčky Trutnova nezmohly na silnější protiútok. Utkání se dohrálo v klidu a za plné kontroly týmu Sázavy. Z prvního zápasu venku si tak hráčky odvezly zasloužené 3 body.

Trenér Jan Sokolík zápas zhodnotil následovně: „Holkám děkuji za vzorný přístup k zápasu a k dalším třem ligovým bodům. Jsem rád, že si hráčky věří a že zatím společně dokazujeme naši připravenost bojovat o první příčky v letošní sezoně.“

(sok)