U příležitosti 60 let od založení oddílu bylo na dobroučském hřišti minulý víkend sehráno neuvěřitelných 19 fotbalových zápasů. Zároveň byla pro fanoušky, příznivce a další příchozí připravena taneční a šermířská vystoupení, ukázky vzduchoplavby a večerní taneční zábava pod širým nebem.

Nejprve sobě nastoupily staré gardy mužů Dolní Dobrouče a italského Marca, jejich utkání skončilo nerozhodně 0:0. Vystřídal je tým mužů B, který nastoupil proti výběru složeného z odchovanců dobroučského fotbalu.

Osmnáct mladých fotbalistů, kteří se začínali učit kopat do míče právě v Dobrouči, je výsledkem dobré práce s mládeží za posledních 15 let.

Někteří z nich hrají v mládežnických prvoligových soutěžích a Kamil Vacek je hráčem AC Sparta Praha. Mladí fotbalisté zvítězili 5:0.

Představilo se pochopitelně také dobroučské áčko. Oslabenou ústeckou Jiskru porazilo s přehledem 10:2.

Druhý den fotbalových oslav patřil turnaji elévů, kterého se účastnilo 8 družstev.

Pohár pro vítěze si odvezli mladí fotbalisté z České Třebové, na dalších místech se umístili fotbalisté z Rybníka, Letohradu, Srubů, D. Dobrouče, D. Libchav, Marca (Itálie) a Lanškrouna. Pro všechny malé fotbalisty to bylo díky účasti mužstva US Marco (Itálie) první mezinárodní zkušenost.

„Zorganizovat oslavy v podobném rozsahu bylo možné pouze díky velkému množství práce mnoha dobrovolníků s přispěním několika sponzorů“, řekl sekretář Dolní Dobrouče Vlastimil Vacek a dodal: „Všem jménem celého fotbalového oddílu děkuji a zvu je na naše mistrovská utkání. Po 22 letech se bude v Dobrouči hrát krajská B třída“.

(koz)