Konečné třetí místo v uplynulé sezoně v krajské fotbalové I. A třídě znamenalo pro 1. FC Žamberk nejlepší umístění z týmu regionu. Avšak i přesto nebyl žamberský trenér Petr PROCHÁZKA s výkony svých hráčů vždy spokojený. Jeho tým se na soupeřově hřišti dopouštěl chyb, ke kterým by podle trenéra nemělo docházet.

Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu? Odpovídá konečné umístění v tabulce vašim představám, které jste měli před začátkem sezony?

V uplynulém ročníku soutěže jsme se podle našich předsezonních představ pohybovali převážně na předních příčkách tabulky. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných výpadků v některých zápasech, které by se nám podle mého názoru, vzhledem ke zkušenostem našeho mužstva, neměly stávat.

Co říkáte na výkony hráčů? Byl jste s nimi spokojený? Nebo vás někdo naopak zklamal?

S výkony v domácích zápasech můžeme být, až na malé výjimky, celkem spokojeni. Oproti tomu v utkáních na hřištích soupeřů jsme ne vždy podávali takové výkony, abychom mohli pomýšlet na zisk bodů.

Kdy jste zahájili letní přípravu a na co se v ní hlavně zaměříte?

Letní přípravu jsme zahájili 9. července a jako každý rok jsme se v první fázi zaměřili na získání fyzické kondice. Pro získání herní praxe sehrajeme šest přátelských utkání s kvalitními soupeři, které by nás měly dostatečně připravit na příští ročník soutěže.