K dalšímu přípravnému zápasu zajížděli fotbalisté Jiskry Ústí nad Orlicí do Chocně.

Choceň – Ústí n. O. 2:1 (1:0)

V úvodu tradičního derby se do vápna odvážně prodral Vaníček, posléze se ale začala na hráčích Ústí projevovat únava z náročné přípravy a více ze hry měli domácí. V útočné fázi jim však chyběla nápaditost a jedinou nebezpečnou akcí byla nepřesná rána Šulce ve 21. minutě. Výjimkou byla akce ze 32. minutě, kdy si na dlouhý pas Smejkala naběhl za obranu Reichl a samostatný nájezd zakončil umístěnou střelou podél vybíhajícího Krátkého – 1:0. Ústeckým v úvodním poločasu scházel pohyb i přesnost přihrávek. Ve středu hřiště citelně chyběl lehce zraněný Roušar, který dostal volno na doléčení. Přesto mohla Jiskra ještě do poločasu vyrovnat. Ve 44. minutě utekl obraně Vaníček, přesně přihrál Borkovi, který nedokázal z několika kroků trefit prázdnou branku. Na míč pak nedosáhl na zadní tyči ani dobíhající Beneš. Druhý poločas byl z pohledu ústeckého mužstva mnohem lepší. Hráči zlepšili pohyb i přesnost a ve 47. minutě se po centru V. Stejskala pěkně položil do hlavičky Motl. Trefil však záda clonícího obránce. O deset minut později se po autovém vhazování uvolnil Beneš, na jehož přesnou přihrávku od zadní lajny si naběhl Borek a zblízka nekompromisně vyrovnal – 1:1. V 72. minutě se vyznamenal brankář Novák, který vychytal vyloženou šanci Krejsy po pěkné kombinační akci domácích. O čtyři minuty později mohl strhnout vedení na stranu hostů Vaníček. Po dlouhém pasu Kopeckého a zaváhání obrany běžel zcela sám na Gerčáka, ale zkušený gólman jeho pokus o lob vystihl. O výsledku nakonec rozhodla slabší chvilka brankáře Nováka, který pokazil odkop od branky a Reichl pohodlně určil výsledek zápasu - 2:1. Na hráčích obou týmů bylo znát, že nastupují do zápasu z plné přípravy. Utkání mělo však i přesto celkem slušnou úroveň.

Fakta – branky: Reichl 2 – Borek. Ústí nad Orlicí: Krátký (46. Novák ml.) – Kaláb (73. Kopecký), Jaroslav David, Chudý, Felgr – Tomášek (46. Flídr), Motl, Borek, V. Stejskal – Vaníček, Beneš (73. Lněnička).

V sobotu 28. července uzavřou ústečtí fotbalisté přípravné období, když na domácím hřišti sehrají utkání s týmem Velešov–Doudleby. Zápas začíná v 17 hodin.