„Holice postoupily z krajského přeboru přes nelehkého soupeře Živanice, a to už o něčem svědčí. Speciálně jsme se na ně nepřipravovali, do pohárového zápasu půjdeme jako do mistráku,“ konstatoval letohradský trenér Karel Havlíček.

Kouč bude moci v utkání využít nových posil „Do útočné řady přišel Luboš Myšák, který se přes léto jevil velmi dobře. Zálohu posílil Lukáš Remeš, bývalý hráč hradeckého ligového dorostu. Z našeho dorostu byl přeřazen do A týmu Ondřej Kail a nováčkem kádru je také bývalý lanškrounský gólman Jaroslav Jaroš, který by měl plnit roli dvojky a měl by krýt záda Kykalovi,“ poznamenal.

Oba týmy si zopakují loňský pohárový duel, který vyhráli Letohradští až na penalty. „Myslím si, že v pohárech se rozdíly mezi týmy smazávají. Víme, jak na Holice hrát, kde mají silné stránky a slabé stránky, ale to si nechám pro sebe. Neponecháváme však nic náhodě a trénovali jsme i penalty,“ dodal Havlíček.

Divizní nováček SK Holice tvoří přes léto nový tým. V kádru nejsou opory minulé sezony David a Jakub Velínský, chybí i univerzální Jakub Černý. Do Holic se vrátil z hostování v Moravanech obránce Tošovský, ze stejného oddílu pak dále Půlpán a mladičký Krpata, z FK AS pak středopolař Franc. Nový trenér František Franc sestavil zbrusu novou útočnou dvojici Veis – Dostál. „Změn v kádru je až příliš, v podstatě se teprve sehráváme. Tento duel bude vážnou prověrkou sestavy, která se nám v tuto chvíli jeví jako optimální. Budeme se rvát o co možná nejlepší výsledek, ale z případného vyřazení tragédii dělat nebudeme. Čeká nás ještě hodně práce, abychom v divizi uspěli,“ mínil trenér František Franc.