Složení týmů ve IV. třídě se téměř nezměnilo. Celek Žichlínku, který postoupil do III. třídy, nahradilo Zálší, jež ze stejné soutěže sestoupilo. Z jedenácti mančaftů, které v soutěži hrají, se nám povedlo kontaktovat zástupce deseti týmů. Nepřinášíme tedy pouze informace ze zákulisí Albrechtic B, které skončily loni se 14 body jedenácté.

Sokol Zálší (sestup z OP III)

Cíl: Naším jediným cílem je návrat do III. třídy S přípravou jsme začali v polovině července, trénujeme dvakrát týdně fyzickou kondici. Absolvovali jsme turnaj v Brandýse nad Orlicí a tuto sobotu jedeme na turnaj do Řetové. Kádr zůstal téměř ve stejném složení, vrátil se nám Aleš Najman z Vysokého Mýta a také dorostenci, jež jsme měli na hostování v Českých Heřmanicích. Doufáme, že tito hráči budou velkým přínosem pro tým. V průběhu podzimu nebo zimy se budeme snažit mužstvo ještě posílit.

Přišli: Aleš Najman (SK Vysoké Mýto) – návrat z hostování, Jan Coufal, Ervin Trs (České Heřmanice) – návrat z hostování.

Odešli: nikdo.

Sokol Rudoltice (2. místo, 40 bodů)

Cíl: Příprava týmu začala na začátku července soustředěním. Zatím jsme sehráli dvě přípravná utkání: s Albrechticemi a Výprachticemi. Tuto sobotu budeme opět hrát s Výprachticemi. Chceme bojovat o postup do III. třídy.

Přišli: Pavel Hlaváček (Dolní Třešňovec) – přestup, Ladislav Nastoupil (Letohrad) – přestup, Petr Macháček (Dolní Čermná) – přestup, Josef Kolář (Rybník) – v jednání, Zolo Bárta (Lanškroun) – hostování, Jan Mauler (Helvíkovice) – hostování, Aleš Doubrava – nová registrace.

Odešli: Libor Hajnovič – ukončil aktivní činnost.

Sokol Verměřovice B (3. místo, 36 bodů)

Cíl: Začali jsme se připravovat na sezonu s A týmem, věnovali jsme se fyzické kondici, nyní se B tým připravuje sám. Tuto neděli budeme hrát přípravný zápas proti dorostu Jablonného. Máme dostatečně široký kádr, takže na hostování přišla jen jedna posila, a to Jiří Kudláček z Lichkova. Cílem sezony je, že se chceme pohybovat do poloviny tabulky.

Přišli: Jiří Kudláček (Lichkov) – hostování.

Odešli: nikdo.

Tatran Lichkov (4. místo, 33 body)

Cíl: Naše příprava probíhá už několik let stejně. Objíždíme turnaje. Byli jsme například v polském Mezilesí, Účastnili jsme se turnajů v Podlesí a na domácím hřišti. Nyní se chystáme do Těchonína, kde budeme hrát například s Kunvaldem a Těchonínem, tedy týmy, které hrají v okresním přeboru III. třídy. Trénovat jinak začneme až příští týden. Máme úzký kádr, rádi bychom si sehnali ještě další hráče, ale spíš se snažíme si své hráče vychovat, protože jsou v mládežnickém věku. Na konci sezony bychom chtěli být do 5. místa. Zatím se nám to v minulých letech dařilo. Pokud budeme výš, budeme rádi.

Přišli: Josef Hrdina (Těchonín) – hostování.

Odešli: Jiří Kudláček (Verměřovice B) – hostování.

Sokol Helvíkovice (5. místo, 33 body)

Cíl: Cílem je pohybovat se do čtvrtého místa v tabulce. Pokud bude dobrá konstelace hvězd, tak se pokusíme i o postup do III. třídy. Není to ale naší prioritou.

Přišli: Petr Maleček (Těchonín) – přestup.

Odešli: Jan Maurer (Rudoltice) – hostování.

Sokol Klášterec nad Orlicí (6. místo, 30 bodů)

Cíl: Začali jsme se připravovat na začátku července. Dvakrát jsme se zúčastnili turnajů v Lichkově a v Kunvaldě, kde jsme zkoušeli naše dorostence. Dnes odjíždíme na třídenní soustředění do Svojanova u Poličky, kde budeme hrát dvě přípravná utkání s celky tamějšího okresního přeboru III. třídy. Díky tomu, že v prvním kole máme volný los, tak poslední přípravný zápas sehrajeme v Žamberku s jeho dorostem jako předzápas krajské I. A třídy. Rádi bychom v letošní sezoně hráli v popředí tabulky. Ještě ale máme několik nedoléčených zranění, mančaft není kompletní, tak nedokážeme posoudit naše možnosti. Letos máme první rok dorost, tak od něj očekáváme, že se také uchytí alespoň ve středu tabulky.

Přišli: Ladislav Urban (Kunvald) – hostování, Jiří Plíva (Letohrad) – hostování.

Odešli: nikdo.

Jiskra Králíky B (7. místo, 25 bodů)

Cíl: Králický B tým se na novou sezonu připravoval společně s A týmem. Protože se zkvalitnila soupiska A týmu, tak hráči, kteří nebudou pravidelně nastupovat za „áčko“, budou využiti pro posílení B týmu. Jinak byl kádr mančaftu posílen o dorostence. Za cíl si v nové sezoně klademe především zlepšit tréninkovou morálku a bojovat o přední místa ve IV. třídě.

Přišli: posílení z řad králického dorostu.

Odešli: nikdo.

Spartak Brandýs nad Orlicí B (8. místo, 19 bodů)

Cíl: Fotbalisté brandýského B týmu, které letos povede Milan Držmíšek, se připravovali spolu s A týmem. Tým sehrál dva turnaje, na nichž se představili hráči A i B družstva. V této sezoně by se chtěli Brandýští pohybovat okolo 5. místa v tabulce. Mančaft na postupu nebazíruje, tým bude fungovat jako záloha A mužstva.

Přišli: nikdo.

Odešli: nikdo.

Sokol Tatenice B (9. místo, 17 bodů)

Cíl: Trénovat jsme začali již 1. července, hráči B týmu se připravovali s A týmem, až po dovolených bude každý tým trénovat zvlášť. Dosud jsme sehráli přípravný zápas s Jedlím, vyhráli jsme 4:2 a s Jestřebím prohráli 2:1. Naším cílem je pohybovat se v polovině tabulky IV. třídy. Máme totiž v týmu řadu dorostenců, takže chceme, aby se vyhráli a s fotbalem neskončili.

Přišli: Kamil Matoušek (Lukové) – hostování.

Odešli: nikdo.

Sport Mladkov (10. místo, 17 bodů)

Cíl: Mladkovští skončili loni na desáté příčce. Tým se na nadcházející sezonu začne připravovat dnes, dosud sehrál pouze turnaj v Dolním Újezdu u Olomouce. Posílení kádru je stále v jednání. V nadcházející sezoně má Mladkov jediný cíl: nebýt poslední a získat nějaké body.

Přišli: nikdo.

Odešli: Antonín Hubálek – ukončení aktivní činnosti.