Uplynulý ročník nastoupilo do nejvyšší třídy okresního přeboru mužů čtrnáct mančaftů, které bojovaly o prvenství v soutěži. Nakonec se na konci června radovali ve Sloupnici. Mistr ročníku 2006 – 2007 poznal hořkost porážky pouze jednou, a to když prohrál 2:0 v Lanškrouně. Dá se tedy říci, že okresní přebor vyhrál zaslouženě.

Na paty sloupnickým fotbalistům šlapal celou sezonu trojlístek mužstev, ale pouze Mistrovice bojovaly o první příčku až do posledního kola. Nakonec za vítězem zaostaly o tři body. Třetí příčka patřila Brandýsu nad Orlicí a na čtvrté pozici skončili hráči lanškrounské rezervy.

V sezoně padlo 761 branek. Nejvíce se střelci činili v 15. kole, kdy vstřelili 35 gólů. Naopak nejméně jich padlo v 16. kole, kdy diváci viděli pouze třináct branek. Největší brankové hody v sezoně měli v Lanškrouně, který doma porazil Němčice 12:1, v Jablonném, jež zdolalo Lukovou 10:0, v Mistrovicích (– Němčice 9:0), ve Sloupnici (– Němčice 10.1) a ve Srubech ( – Němčice 9:0). Výsledkem 0:0 skončila pouze tři utkání: Mistrovice – Sopotnice, Albrechtice – Kerhartice a Tatenice – Jablonné. Nejčastějšími výsledky byly 2:1 (šestnáctkrát) a 1:0 (patnáctkrát).

Rozhodčí rozdali v soutěži 692 žlutých karet a 60 karet červených.

Na domácím hřišti kralovala Sloupnice, když ztratila pouze dva body za remízu s Albrechticemi (4:4). Na cizích hřištích se dařilo hráčům Mistrovic, kteří získali 33 bodů, tedy o dva body více než doma. Na opačných pólech tabulek jsou shodně Němčice, jež prohrály vše s výjimkou utkání s Lukovou (3:0).

Pro nadcházející sezonu se v losování objevily v okresním přeboru II. třídy zpět Verměřovice, jež sestoupily z krajské I. B třídy, a také Dolní Dobrouč, které se podařilo postoupit z okresního přeboru III. třídy. Boje v novém ročníku fotbalového okresního přeboru se rozběhnou již 11. a 12. srpna.