Za hlavní příčinu neúspěchu libchavských fotbalistů v jarní sezoně označil předseda fotbalového klubu Sokol Libchavy Josef Musil odchod zkušeného hráče Jaroslava Davida.

Loňskou sezonu libchavských fotbalistů lze rozdělit na dvě části. Po podzimu mělo mužstvo sedmnáct bodů a těšilo se na poklidné jaro. To se mu bohužel nevydařilo a tým se po dvou letech vrací do I. B třídy.

Podle Josefa Musila byl hlavní příčinou špatné hry odchod stěžejního hráče Jaroslava Davida do Ústí nad Orlicí. Následně mužstvo ztratilo několik rozhodujících utkání. Zisk pouhých jedenácti bodů v jarní části sezony nakonec znamenal pád do I. B třídy. Jak však říká Josef Musil: „V oddíle samozřejmě nastalo zklamání, ale jsou na světě důležitější věci než Libchavy v I. A třídě.“

Předseda klubu přiznává, že hodnotit výkony hráčů je velice těžké, neboť jejich projev ovlivňuje mnoho faktorů. Jak ale dodává: „Ne všichni dali fotbalu vše potřebné, a proto jsme se potýkali u některých s pohodlnosti a někdy i s problémem dodržování životosprávy.“

Libchavský klub se do nadcházející sezony po dvou letech v krajské I. A třídě vrací do I. B třídy a za hlavní úkol si vedení stanovilo stabilizovat kádr současných hráčů a zastavit jarní pokles výkonnosti dospělého fotbalu v Libchavách. K tomu by měla pomoci letní příprava, která je zaměřena hlavně na obnovení fyzické kondice hráčů.