K týmu přišel před začátkem jarní části, když na postu trenéra vystřídal Františka Jandáčka. Michal ŠINDELÁŘ nakonec fotbalisty FK Česká Třebová dovedl k záchraně v krajském přeboru, když družstvo skončilo na dvanácté příčce.

Jak byste zhodnotil vaši první sezonu u týmu?

Nebyla to celá sezona, spíše půlsezona. Mužstvo jsem přebíral až v zimě. Konečné postavení se mi zdá poměrně špatné, získali jsme málo bodů. Jarní rozlosování bylo také složité. Cíl, tedy záchrana, se splnil. Ale spokojenost být nemůže, protože mužstvo má určitě kvalitou na lepší výsledky, než předvádělo. Na našem výkonu se podepsala řada faktorů, zejména dlouhodobá zranění klíčových hráčů a malá trénovanost.

S umístěním v tabulce tedy spokojený nejste?

Já jsem spokojený pouze se záchranou, s umístěním rozhodně ne. Dával jsem si za cíl, že bychom měli skončit někde v prostředku a hrát trochu lepší fotbal.

Před začátkem sezony jste určitě nečekali, že se budete pohybovat v dolních místech tabulky. V čem vidíte příčinu?

Samozřejmě, jak už jsem říkal, o tom rozhodla první polovina sezony. Mužstvo mělo po podzimu jenom patnáct bodů a tím bylo dáno, že jsme se v jarní sezoně pohybovali v nebezpečném pásmu sestupu. Vyšly nám některé zápasy z kraje jara, kdy jsme porazili Letohrad a Poličku, a tak jsme udělali důležité body. Ty nás nakonec zachránili.

Odvedli podle vás všichni hráči to, na co mají? Nebo vás někdo naopak zklamal?

Myslím si, že všichni zdaleka neodvedli to, na co měli. Podepsala se na nás malá trénovanost, některé hráče postihlo zranění a vypadli na delší dobu ze zápasového rytmu. Já bych nikoho nechtěl nějakým způsobem podtrhnout nebo hanět, ale zejména u některých klíčových hráčů bych čekal lepší přístup a výkon.

Co plánujete při letní přípravě?

Letní příprava začala toto pondělí a bude samozřejmě tvrdá. Chtěl bych, aby se hráčům dobily baterky. Příprava bude zejména zaměřena na herní stránku. Mám v plánů vyzkoušet nové taktické varianty, protože jsme vlastně celé jaro nebyli v kompletní sestavě. Teď snad, pokud se do toho nevmíchají nějaká další zranění, kompletní budeme. Tak bychom si měli zahrát v tom systému, jaký si přestavuji. Máme naplánovaných asi šest nebo sedm přátelských zápasů s kvalitními soupeři, takže uvidím, co se z toho nakonec vyvrbí.