K osmému místu dovedl fotbalisty Sokola Dobříkov Ludvík BARTALOŠ, který k týmu přišel v průběhu sezony.

Z týmů regionu jste skončili nejvýše. Očekával jste tento výsledek?

Do jarní sezony jsem šli s tím, že chceme soutěž zachránit. Nepomýšleli jsme na umístění. O ostatní mančafty regionu jsme se nezajímali, potřebovali jsme nasbírat body co nejdříve, protože jsme věděli, že na konci ročníku to bude složité.

Jste spokojený s průběhem sezony?

Co se týká jarní části, tak jsem spokojen hlavně s tím, že jsme ve druhé polovině sezony hráli v pohodě. Nebylo to jen o tom, že jsme se zachraňovali. Navíc, v podstatě za jaro jsme neměli vyloučeného hráče, vyhýbala se nám zranění. Kluci ke hře přistoupili odpovědně, a to se odrazilo na výsledcím.

Která utkání byla klíčová?

Stoprocentně jsem věřil v záchranu, když jsme hráli na začátku května vložené zápasy s Moravany a Prachovicemi.

Co říkáte na výkony jednotlivých hráčů?

Každý měl nějaký výpadek. Měli jsme velice úzký kádr patnácti lidí. Štěstí bylo v tom, že se nikdo nezranil. Celé jaro hrál stejný kádr, těžko někoho vyzvedávat. Velmi nám pomohl příchod Romana Malého, díky němuž získali hráči opěrný bod ve středu hřiště. Po několika zápasech, kdy se v sestavě zabydlel, svými výkony strhával ostatní.

Co letní příprava?

Letní přípravu jsme začali už na začátku července. Nejprve jsem byl spokojen, remizovali jsme s Týništěm, pak jsme hráli neslavně v Kostelci. Od té doby mám z přípravy zamotanou hlavu. Jsou dovolené, hráči jsou v zahraničí, takže nejsme schopni dát tým dohromady ani na přípravné zápasy. Navíc nejsou dotažená některá hostování, takže to nevidím moc růžově.)