Minulý týden neuspěli svěřenci trenéra Karla Havlíčka v Ústí nad Orlicí, tentokrát se jim nepodařilo vstřelit gól divizním fotbalistům Chocně.

LETOHRAD – CHOCEŇ 0:0

Už v 10. minutě si Vaniš narazil s D. Stejskalem, ten uvolnil Kempfa a Gerčák reflexivním zákrokem vytáhl míč na roh. Další šance měl letohradský Čada, jenže gólmana Gerčáka nepřekoval. Těsně před odchodem do kabin bylo ještě rušno na obou stranách. Nejprve Šrut ve 44. minutě vyslal vůbec první střelu Chocně na Kykala, následnou brejkovou situaci Hundáka pokazil ve stoprocentní šanci zakončující Kočí. Druhý poločas načal dalekonosnou, ale nepřesnou bombou Vaniš. V 55. minutě nahrál Kočí Kuchtovi, brankář Gerčák byl ale opět na místě. Další závar na sebe nenechal dlouho čekat, M. Stejskal však prostor mezi tyčemi nenašel. Po hodině hry se ocitl v pozici střelce Jiroušek a Gerčákovi přálo i pověstné štěstí, neboť mu míč poskakoval mezi nohama, ale do sítě neproklouzl. Hosté opět předvedli jedinou povedenou akci během poločasu, po níž se Šabata ocitl za ospalou defenzívou a nebezpečí musel hasit Kykal. V 67. minutě D. Stejskal centroval na Čadu, jehož střela bez přípravy mířila nad bránu. Ještě v nastaveném čase se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu: Vaniš levačkou zatřásl břevnem a M. Stejskal nepřesně hlavičkoval.

DOBROVICE – ÚSTÍ 4:3 (1:2)

Fotbalová přestřelka v Dobrovicích skončila šťastně pro domácí. Dobrovičtí začali aktivně, ale jako blesk z čistého nebe přišla v 11. minutě akce hostí, na jejímž konci byl po centru Beneše Tomášek – 0:1. Ve 22. minutě unikl po pravém křídle domácí Boško a jeho zpětnou přihrávku zvoleje napálil z pětadvaceti metrů přímo do ústecké brány Maruška. Ve 27. minutě nachytal dobrovickou obranu Borek, když prošel středem hřiště až do šestnáctky, obešel brankáře, který ho fauloval. Penaltu tentokrát bezpečně proměnil gólman Macko. Byla to ale jeho poslední radost v zápase, o několik minut později se zranil a musel střídat. Tento moment výrazně ovlivnil i průběh druhého poločasu, který začali domácí drtivým náporem. V 56. minutě si naběhl za obranu Ústí Vacek a podél brankáře Krátkého vyrovnal - 2:2. V 66. minutě nacentroval dobrovický Vacek z levého křídla a Matějovský z voleje definitivně otočil skóre. V 74. minutě zahrával Maruška přímý kop ze třiceti metrů, který Krátký neudržel, a Miškovký zvýšil na 4:2. V závěru zápasu domácí polevili a mohli na svou laxnost doplatit. V 82. minutě zaskočil Borek domácího gólmana střelou z pětadvaceti metrů a snížil. Vzápětí byl ve vyložené šanci Vaňous, ale jeho střelu domácí gólman reflexivně nohama vyrazil.