Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Choceňskou rezervu oslabilo vyloučení Kaplana

ORLICKOÚSTECKO - Na půdě soupeřů se v zápasech 2. kola krajské fotbalové I. A třídě představili Žamberští i hráči choceňské rezervy. Oba týmy však prohrály.

21.8.2007

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

H. Městec – Žamberk 1:0

Petr Procházka, trenér Žamberku: „Zápas se nám nepovedl. Od samého začátku byla naše hra statická, bez nasazení a plná nepřesností s velkým množstvím ztracených míčů. Během celého zápasu jsme si prakticky nebyli schopni vypracovat brankovou příležitost. Oproti domácím jsme také zaostávali v agresivitě a důrazu v osobních soubojích. Vzhledem k našemu předvedenému výkonu jsme si nezasloužili bodovat.“

Fakta – branka: 19. J. Volejník (z pen.). Rozhodčí: Knoll (Jaroměřice). ŽK: 5:4. Diváků: 335. Poločas: 1:0.

Žamberk: Kulaxidis – Šponar, Kočí, Lauterbach, Franke, Kos, Ulvr, Pešek (76. Andrš), Pavelka, Menzel, Procházka.

SK Chrudim – Choceň B 3:0

Od začátku utkání domácí stupňovali tlak, v 7. minutě střílel z nebezpečné vzdálenosti Josef Hromádko, ale gólman hostí jeho střelu vyrazil na roh. Domácí stupňovali tlak a ve 22. minutě se již J. Hromádko trefil přesně k tyči - 1:0. Ve 27. minutě chyběly přímému kopu Tesaře centimetry. Ve 36. minutě si vykoledoval „červenou“ choceňský Kaplan a hosté hráli o desíti. Druhá půle opět začala v režii domácích a hosté se soustředili převážně na bránění. V 62. minutě si na centr V. Hromádka naskočil Plosza a hlavou zvýšil na 2:0. V 72. minutě se řítil na brankáře Vrbku útočník Chocně, ale Vrbka mu jeho nájezd vytlačil na roh. Vzápětí domácí Müller a Tesař promarnili své šance. V 83. minutě si Plosza po rohovém kopu naběhl na centr Wenzla a zakončil na 3:0.

Milan Vítek, trenér Chocně B: „Věděli jsme, že domácí budou kvalitním týmem, že mají postupové ambice. Snažili jsme se nepustit je do šancí, což se nám v prvním poločase povedlo. Škoda, že jsme inkasovali a přišli o vyloučeného Kaplana. Ve druhé půli jsme i v deseti byli aktivní, měli jsme šance, ale po další hrubce jsme prohrávali už 2:0 a zápas se jen dohrával. Nakonec jsme dostali ještě třetí gól. Předvedli jsme slušný výkon, ale na domácí nestačili.“

Fakta – branky: Plosza 2, J. Hromádko. Rozhodčí: Volný. ŽK 1:2 ČK 0:1 (36. Kaplan). Poločas: 1:0.

FK Agria Choceň B: Lukes – Šrut, Seidenglanz, Hunal, Dostál – Baborák, Kaplan, Synek, Frank – Palaščák, Novotný (Drvota, Kroupa, Rohuň).