Tuto sobotu začne nový ročník okresního fotbalového přeboru III. třídy mužů. V soutěži startuje dvanáct mančaftů. Dolní Dobrouč, která postoupila do II. třídy mužů, nahradily sestoupivší Němčice a namísto Zálší, jemuž se loňská sezona příliš nepovedla a „spadlo“, do soutěže postoupil Žichlínek. Přinášíme informace ze zákulisí jedenácti týmů, nepovedlo kontaktovat pouze zástupce Dolní Čermné, jež loni skončila s 26 body osmá.

Sokol Němčice (sestup z OP II)

Cíl: Naším cílem je stabilizovat kádr a pohybovat se ve středu III. třídy. O postup zpět do II. třídy nebudeme usilovat.

Přišli: Václav Chochola (Pěčice) – přestup, Jan Jůza (Litomyšl) – prodlouženo hostování, další hráči v jednání.

Odešli: Martin Halbrštát (Česká Třebová) – přestup, Martin Gyömber (Libchavy) – hostování, Václav Beneš (Čistá) – hostování, Milan Rozsypal (Cerekvice nad Loučnou) – ukončeno hostování, Tomáš Holec, Jiří Vašina – přerušení činnosti kvůli zranění.

Sokol Těchonín (2. místo, 41 bod)

Cíl: Chtěli bychom hrát o špici tabulky. Mančaft povede stejně jako loni Roman Filip.

Přišli: Roman Špaček (Sopotnice) – přestup, František Zeman (Letohrad) – hostování, Jan Volštát, Michal Volštát, Daniel Motl (Letohrad) – prodlouženo hostování.

Odešli: Martin Chládek (Verměřovice) – hostování, Tomáš Uhrner (Červená Voda) – hostování, David Ordoš (Lichkov) – hostování.

Sokol Řetová (3. místo, 39 bodů)

Cíl: Chtěli bychom v letošní sezoně postoupit do okresního přeboru II. třídy. Loni nám postup o kousek utekl. Proto se snažíme tým posílit, vše je ale ještě v jednání.

Přišli: v jednání.

Odešli: nikdo.

Sokol Dobříkov B (4. místo, 36 bodů)

Cíl: Jasným cílem je v letošní sezoně záchrana v soutěži. Někteří hráči totiž skončili s fotbalem, v týmu jsou mladíci a mančaft jsme nijak neposilovali.

Přišli: nikdo.

Odešli: Pavel Kašpar, Štefan Farkaš – ukončení aktivní činnosti.

AFK Kunvald (5. místo, 35 bodů)

Cíl: Letos chceme hrát ve středu tabulky. V tuto chvíli máme marodku, takže uvidíme, jak to bude po podzimní části sezony vypadat.

Přišli: Roman Moudrý (Trutnov) – hostování.

Odešli: nikdo.

České Heřmanice (6. místo, 34 body)

Cíl: Protože nám skončil dorost a řada hráčů přešla do kategorie dospělých, kádr se omladil. Změnil se trenér, takže nyní tým vede Ladislav Jirsák, asistentem je jeho bratr Miloš. Cílem mužstva je hrát dobrý fotbal, od mladých hráčů očekáváme především fyzické nasazení. Za dva roky z nich bude skvělý tým. Uvidíme, jak se jim bude letos dařit.

Přišli: Lukáš Hlávka (Libchavy) – ukončení hostování, Ondřej Jetmar, Ondřej Bečička, Jan Černín – příchod z dorostu.

Odešli: nikdo.

Sokol Boříkovice (7. místo, 29 bodů)

Cíl: Momentálně se potýkáme s tím, že nám schází brankář a snažíme se nějakého do začátku soutěže sehnat. Chtěli bychom hrát jinak ve středu tabulky, snad nesestoupíme.

Přišli: Lukáš Borovička (Králíky) – přestup, Boleslav Venzara, Ladislav Dostálek, Jaroslav Boura – nové registrace, Martin Šponar, Michal Šponar (oba Králíky) – v jednání.

Odešli: Josef Krejčí (Králíky) – hostování.

Sokol Libchavy B (9. místo, 26 bodů)

Cíl: B tým trénuje dohromady s A týmem, k rozdělení ještě nedošlo, takže je složité určit, kdo bude za „béčko“ vůbec hrát. B tým by měl doma vyhrávat, aby uspokojil domácí diváky, pohybovat se ve středu tabulky a hlavně dát příležitost dorostencům a fotbalistům, kteří se nedostanou do A mužstva.

Přišli: Sršeň (Ústí n. O) – přestup.

Odešli: nikdo.

Dlouhoňovice (10. místo, 21 bod)

Cíl: Naším cílem je hrát v klidném středu tabulky, co nejdále od sestupových starostí. V současné době u nás dochází k rozsáhlé rekonstrukci kabin a sociálního zařízení, prosíme tedy soupeře, aby pro to měli pochopení.

Přišli: Tomek (Jablonné) – hostování, další hráči jsou v jednání.

Odešli: Libor Musil (Libchavy) – hostování, Ondřej Václavek (Verměřovice) – hostování, Leoš Halbrštát (Jablonné) – hostování.

Dolní Třešňovec (11. místo, 19 b.)

Cíl: Chceme se udržet v III. třídě a hrát někde uprostřed soutěže. Loni jsme hráli o záchranu, nakonec jsme se udrželi, ovšem letos bychom se chtěli pohybovat v klidnějších vodách tabulky. Mančaft jsme posílili mladíky, kteří přišli z dorostu. Hráči a vedení klubu se však vyrovnávají se ztrátou Luboše Kováře, který zemřel náhle po krátké těžké nemoci.

Přišli: Petr Šembera (Lanškroun) – hostování, Zdeněk Sontag, Miroslav Macháček, Milan Seidlman, Aleš Dorazil, Tomáš Dorazil, Miroslav Zeman, Luboš Calda – příchod z dorostu.

Odešli: Pavel Petik (Lanškroun) – ukončeno hostování.

Sokol Žichlínek (postup z OP IV)

Cíl: Po loňském postupu do III. třídy bychom se chtěli pohybovat okolo středu tabulky. Tým jsme doplnili dorostenci.

Přišli: Stanislav Pánek – příchod z dorostu.

Odešli: Vítězslav Bureš (Rychnov na Moravě) – ukončenol hostování.