Fotbalisté místního K Agria Choceň vstupují do nové sezony se staronovým trenérem. Bývalý prvoligový hráč Josef PLESKOT se po šesti letech vrací na trenérský post FK Agria Choceň. Po nepříliš úspěšné loňské sezoně, kdy se choceňské fotbalové mužstvo téměř neustále pohybovalo kolem sestupové hranice, se vedení rozhodlo udělat změnu na postu trenéra. Josef Pleskot, jenž nahradil Milana Vítka, se bude snažit navázat na své úspěchy z předchozích let.

Fotbalová veřejnost vás zná především jako bývalého ligového hráče Hradce Králové. V Chocni jste už mužstvo vedl, co vás přimělo k návratu?

Choceňský fotbalový tým jsem opravdu už před šesti lety vedl. Myslím si, že jsme za mého působení dosáhli velmi dobrých výsledků. Na základě těchto úspěchů mě do klubu opět lákali, a proto jsem se rozhodl do klubu vrátit. Chtěl bych na naše tehdejší dobré výkony navázat, nehledě na to, co se v klubu změnilo.

Jak vás hráči přijali?

Ze základního kádru, který jsem před šesti lety vedl, zbyly asi tři hráči. Ale žádné problémy jsem neměl. Myslím si, že mě přijali vcelku solidně.

Jaká byla letní příprava a jak byste ji zhodnotil?

Letní příprava byla na poznávání a celkovou přípravu klubu velice krátká. Navíc se teď mistrovské zápasy posunuly o týden dopředu a začíná se už 4. srpna. Takhle krátká přestávka jen stěží stačila na to, abych poznal hráče a ještě přitom vytvořil solidní základ pro nový ročník soutěže.

K týmu přišlo několik nových hráčů. Jste s posilami spokojený?

Nemohu si stěžovat na žádného hráče. Všichni k tréninku během přípravy přistupovali velice zodpovědně. Z toho usuzuji, že by se u nás mohlo vytvořit nejenom dobré, ale i stabilizované mužstvo.

Myslíte, že hráči, co přišli, dokáží plnohodnotně nahradit ty, kteří z týmu odešli, např. Kotyzu či Flídra?

Jsem přesvědčený, že určitě. Hráči, kteří odešli, budou nahrazeni novými. Myslím, že perspektiva týmu je do budoucnosti určitě dobrá.

Takže jste definitivně spokojený s posílením, nebo máte v hledáčku ještě nějaké hráče?

Jistěže člověk není nikdy úplně spokojený. Choceňské mužstvo je velmi mladé. Rád bych přivítal ještě nějaké zkušené hráče na několika postech.

Jak byste nyní, po přípravě, hodnotil kvalitu týmu?

Kvalita týmu je stejná po celou dobu, co Choceň hraje v divizní soutěži. Budeme se ji snažit zvyšovat tréninkovými dávkami a zatížením. Doufám, že se nám podaří vytvořit ještě dobrou partu, abychom důstojně reprezentovali choceňský klub.

Co vám přípravné zápasy napověděly o výkonnosti mužstva?

Jak už jsem říkal, zápasy mi ukázaly, že je třeba tým posílit ještě o jednoho či dva zkušené hráče. Na sehrání jsme měli velmi málo času.

Jaké máte v nadcházející sezoně ambice a cíle?

Ambice jsou skromnější. Každý by se chtěl umístit v popředí tabulky, ale jsem realista a vidím tu svoji šanci. Chtěli bychom se vyhnout sestupovým starostem, které tady byly dlouhá léta. Náš cíl je pohybovat se někde v klidném středu a hlavně potěšit diváky doma.