Podobně jako loni se Letohrad představil v 1. kole poháru ČMFS na holickém pažitu. Jenže zatímco loni dokázali domácí dovést utkání až do penaltového rozstřelu, letos se režie pevně chopili hosté.

Holice – Letohrad 0:4 (0:1)

Na hřišti řádilo letohradské útočné duo Myšák – Čada, které obnovilo veleúspěšnou spolupráci po šestileté pomlce. Ve 26. minutě Čada obral o balon Tošovského, ale svůj gólový příspěvek si schoval až do druhé půle. Po půlhodině hry Gloziga nacentroval, Kuchta střílel a Svoboda předvedl efektní robinsonádu. Ve 41. minutě navrátilec Myšák obešel dva protihráče a přízemní střelou otevřel skóre. Po přestávce Holice na chvilku přidaly a po rohovém kopu mířil Půlpán bez přípravy nad. V 56. minutě bylo o osudu utkání rozhodnuto: Myšák v rohu obelstil M. Jedličku a jeho prudký přízemní centr poslal na bližší tyči za Svobodova záda Čada – 0:2. V 84. minutě Peřina poslal míč do šestnáctky, čerstvý Kočí hlavičkoval do gólmana, ale Čada z dorážky zvýšil. Minutu před koncem Čadovu přihrávku proměnil v posledním gól D. Stejskal.

Zkušený letohradský kapitán Jiří Valta byl po utkání spokojen. „Pro nás to byla generálka na první mistrák. V minulosti pohárové duely v Holicích byly vždy dost obtížné, tentokrát jsme to však zvládli hladce. Po vedoucím gólu sice došlo k určitému útlumu, začali jsme hrát profesorsky, navíc Holice se zlepšily, ale druhý gól nás vrátil do hry,“ řekl.

S výsledkem byl spokojen i letohradský kouč Karel Havlíček, který nemá strach ani z ČFL. „Zodpovědností a pílí hráčů na tréninku věřím, že se vyrovnáme všem profesionálním týmu v ČFL. Máme velmi dobré podmínku pro přípravu, hráči však chodí do práce či do školy, takže to máme horší než například ligové rezervy, či takové týmy jako například Karlovy Vary či Cheb.“

Změní se klubová vazba „áčko – béčko“? „Styl přípravy jsme změnili, rozšířili jsme kádr, A i B tým trénuje společně. Šíře kádru je tak velká, že naše rezerva v krajském přeboru by měla hrát na špici,“ dodal Havlíček. Letohrad se ve druhém kole potká s lepším z dvojice Převýšov – Náchod.