Podzimní trápení fotbalového Letohradu ve třetí lize skončilo. V sobotu remizoval 1:1 s rezervou Českých Budějovic, když inkasoval až těsně před koncem z penalty. Pro MICHALA VANIŠE to byl druhý zápas od jeho zářijového zranění v Hlavici. Musel být ale jako na trní, jestli nezazvoní telefon. Zápas by šel stranou. Uháněl by totiž do porodnice…

Čekáte v těchto dnech přírůstek do rodiny. Nehrozilo, že budete muset předčasně proti Českým Budějovicím střídat?
Bylo to takové komplikované s tím, že termín porodu byl na tento víkend, takže jsem z toho byl trochu nervózní, ale telefon během zápasu nezazvonil, takže jsem ho v klidu odehrál.

V září jste se zranil při utkánív Hlavici, co vám přesně bylo?
Obnovilo se mi zranění, které jsem měl před dvěma lety, kdy jsem byl na plastice třísel. Léčba trvala docela dlouho, stalo se mi to už v září. Nakonec zabral až obstřik.

Operace vám žádná nehrozila?
Toho se právě obával náš doktor Skotálek, měl strach, abych nemusel na plastiku znovu. Rentgen a ultrazvuk však nakonec ukázaly, že se jednalo o natažený tříslový úpon.

Není žádným tajemstvím, že se trenér Havlíček těšil, až vás bude moci znovu poslat na hřiště. Když k tomu připočteme očekávání fanoušků, nebyl to svazující pocit?
Nemyslím, že by čekal jenom na mě. Hráčů ze sestavy vypadlo strašně moc, a to se podepsalo i na výsledcích. Myslím, že to rozhodně nebylo jenom o jednom hráči, který chyběl.

Neblikla vám hlavou myšlenka, že návrat na hřiště uspěcháte? Nebylo by lepší se vrátit na hřiště až na jaře?
Ani ne, spíš jsme s trenérem mluvili o tom, jestli zvládnu tu fyzickou zátěž. Dal jsem si povolený nabuzující prostředek, který mi trochu pomohl. Fyzicky jsem se cítil dobře.

Když jste byl na marodce, chodil jste se na zápasy Letohradu alespoň dívat?
Ano, chodil. Nebyl jsem na všech, ale jezdil jsem.

Kde jste z tribuny viděl příčiny trápení vašich spoluhráčů?
Začalo to tím, že ze sestavy vypadlo hodně hráčů. Při zápase mi bylo kluků líto. Přišlo mi, že na ně padla deka. Špatné výsledky nebyly podle mého tím, že by kluci neuměli hrát fotbal, ale přišla na ně krize.

Mezi fanoušky jste si určitě vyslechl i několik „zaručených“ rad. Jak se hráči poslouchají uštěpačné poznámky fanoušků?
Moc dobře ne. Myslím, že to k tomu i trochu patří. Lidi na fotbal občas chodí s tím, že něco zkritizují.

Odehrál jste v sobotu svůj druhý zápas po zranění. Jak jste se cítil?
Bylo to lepší než před týdnem. Jenom scházely body. Přišli jsme o vítězství v posledních minutách. Mohli jsme udržet výsledek 1:0 do konce, ale trochu k té remíze přispěli i rozhodčí.

Remízou skončil i minulý domácí zápas. Je to velké zklamání?
Je, pro celý mančaft. Potřebovali jsme dvakrát vyhrát. Na posun v tabulce nahoru musíme bohužel počkat až na jaro.

Jak vysoko si podle vás nyní stojí akcie Letohradu na třetiligové burze?
Tým na třetí ligu má. Je to stále v našich nohách. Musíme věřit a makat.