Orlickoústecko - Čermná svoji tvrz, stejně jako Kunvald uhájila a o postup se bojuje dál.

22.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Jediný tým, který dokázal uspět venku, byla ve třetím okresním fotbalovém přeboru Řetová.

Kunvald – Libchavy B 3:0
Domácí vstoupili do utkání aktivně a rychlými brankami dostali utkání brzy pod kontrolu. Libchavy se sice snažily hrozit z brejků, ale ty Kunvald většinou zachytil už v zárodku. Fakta – branky: Moudrý, Košek, V. Rous. Rozhodčí: Hovorka. Diváků: 50. Poločas: 3:0.

Dobříkov B – D. Čermná 2:4 (hráno v D. Čermné)
Dobříkov skóroval v první půli dvakrát po přímých kopech Klapala. Čermná však skórovala třikrát. Ve druhé půli jednou brankou vítězství. Fakta – branky: Klapal 2 – Janků, Havel, Faltejsek. Formánek. Rozhodčí: Brandýský. ŽK: 3:6. Diváků: 80. Poločas: 3:2.

Č. Heřm. – Dlouhoňovice 1:0
Utkání rozhodl dlouhý aut Řeháka, na který si pět minut před koncem naběhl Stříteský a vsítil jediný gól zápasu. Fakta – branka: Stříteský. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 2:2. Diváků: 90. Poločas: 0:0.

Žichlínek – Těchonín 1:1
První branka utkání padla z penalty, když se trefil Hrdina. Žichlínek sice držel svého soupeře v kleštích, ale branka ne a ne přijít. Domácí celek nastřelil pouze dvě tyče. Vyrovnání se domácí dočkali až v závěru utkání. Fakta – branky: Motl – Hrdina. Rozhodčí: Sokol. ŽK: 1:3. Diváků: 110. Poločas: 0:1.

D. Třešňovec – Řetová 0:1
Hosté se snažili odčinit nepovedený vstup do sezony a v prvním poločase byli lepší. Ve druhé půli převzali taktovku domácí, otevřeli hru, ale Řetová je za to ztrestala. Fakta – branky: Lehký. Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Poločas: 0:0.

Boříkovice – Němčice 3:1
Souboj posledních dvou celků tabulky vyzněl lépe pro domácí Boříkovice. I přes nervozní závěr dokázaly v pohodě dokráčet ke třem bodům. Fakta – branky: M. Šponar, Krejčí, Švéda – Vytlačil. Rozhodčí Kuttich. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 1:0.

Dětský domov hledá byt a sbírá hlasy

Dolní Čermná – Letohrad, Lanškroun, Jablonné nad Orlicí či Ústí nad Orlicí. To jsou města, ve kterých aktuálně dětský domov v Dolní Čermné hledá byt pro své svěřence. Činí tak v souladu s transformačním plánem domova, jehož ideou je žít v menších skupinách v běžné domácnosti.

Hradecké letiště by mohlo přijímat letadla z Pardubic

Východní Čechy - Pardubické letiště bude opravovat pojížděcí plochy. Část provozu by mohli převzít v Hradci.

ČSSD povede Hamáček. Ve volbách porazil Zimolu

Hradec Králové /FOTO/ - Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Delegáti mimořádného 40. sjezdu strany ho zvolili v neděli odpoledne, svůj hlas mu dalo 272 z nich. Jeho konkurent Jiří Zimola dostal 224 hlasů.