Tomáši, jak se stalo, že jste vy i váš spoluhráč dali čtyři góly?
Došlo k tomu zajímavou shodou okolností. Mně se povedly první tři akce, nebo spíš našemu týmu. Dostal jsem dvě přihrávky, dal jsem dva góly. Pak jsem dal třetí, takový typický okresní, kdy se balon dvakrát odrazil ke mně a já ho dorazil do sítě. A Pinky mi pak říkal: To umím taky. On dal potom dokonce čtyři góly za sebou, takže se mu to povedlo pěkně. Tím mě vlastně vyhecoval, abych dal aspoň ještě jeden taky. Ale je pravda, že na můj poslední mi nahrával on sám. Dalo by se říct, že to byl takový typický okresní zápas. Těch šancí je spousta a když se pak daří, proměňují se. Občas se to takhle povede.

Takže mezi vámi proběhlo i vzájemné hecování.
Jo. On i rozhodčí si z nás dělal srandu. Říkal třeba, že Pinky už má čtyři a já jenom tři, tak že bych prý měl zabrat. Takže i sudí se do toho takhle hezky zapojil, bylo to příjemné.

Jaký máte vy osobně gólový rekord v jednom zápase? Dal jste už někdy i víc než čtyři branky?
Myslím, že v loňské sezoně jsem dal v Olešnici šest branek.

Blíží se konec této sezony, jak ji v Čermné budete hodnotit?
U nás je to takové, že máme na soupisce přes dvacet hráčů, ale jezdí nás tak dvanáct až patnáct. Teď maximálně spíš těch dvanáct s tím, že máme jedno na střídání. Takže jsme ve středu tabulky. Ale je to tím, že nemáme vždycky plnou sestavu. Věřím tomu, že kdybychom byli pokaždé v sestavě, ve které bychom mohli být, tak bychom určitě mohli být o hodně výš. Máme to spíš takové, že se sejdeme jenom na zápasy, netrénujeme, což je možná škoda. Ale bohužel, morálka není taková a není o to takový zájem. Prostě se scházíme jenom na zápasy. Já ještě pískám fotbal a futsal, čemuž se věnuji víc. Hraní fotbalu mám jako odreagování, že se sejdeme jako parta a zahrajeme si s kamarády. Něco jako zamlada, když jsme hrávali u baráku.

close Tomáš Vaněk (vlevo) info Zdroj: archiv T. V. zoom_in Tomáš Vaněk (vlevo) Futsal pískáte na nejvyšší úrovni, že?
Ano, první ligu pískám už déle, letos jsem dokončil osmou sezonu. K tomu pískám i fotbal v Pardubickém kraji, konkrétně krajský přebor.

Říkáte, že role rozhodčího je vaší prioritou?
Je. Fotbal pískám už od osmnácti let, teď mi bude třiatřicet, takže už je to řada roků. Futsal pak přibyl jako doplněk přes zimu a nakonec se mi tam povedlo dostat až do první ligy.

Futsal jste dříve hrával?
Hrál jsem maximálně divizi za Gillotinu Choceň, u nás se to hraje turnajově. Ještě i letos jsem vlastně za ni hrál krajský přebor. Hraju ho tedy dodnes.

Máte slušný záběr, jak to všechno jde skloubit?
A ještě mám doma dvě děti a manželku, to je ještě větší radost (usměje se). Je to časově hodně náročné. Futsal jezdím většinou pátky večer, kdy se hraje první liga. Fotbal pískám vždycky jeden den o víkendu a jeden den hraju. Mám to rozdělené a domluvené na obsazovacím úseku tak, že ten den, co hraju, tak nepískám. Zkrátka když hrajeme, tak mám ten den od pískání volno.

Pátek, sobota, neděle tedy vždy něco máte.
Přesně tak a futsal je ještě občas i ve středu nebo v úterý. Takže toho je fakt hodně no.

close Tomáš Vaněk (uprostřed, rozhodčí) info Zdroj: archiv T. V. zoom_in Tomáš Vaněk (uprostřed, rozhodčí)

Co vám na to říkají doma?
No nejsou moc nadšení (usměje se). Manželka si zvykla, už se mnou bude deset let od svatby. Brala si mě s tím, že věděla, do čeho jde. Vždycky když mi něco říká, tak jí tohle odpovím. Já se tím bavím, teď navíc ještě začal hrát kluk, kterému bude šest let, za Bambiny. Navíc jsem ho začal trénovat v Chocni a dopoledne o víkendech s ním jezdím na fotbaly. Takže toho máme čím dál víc. Ale zatím nás to baví a já jsem rád, že ho sport taky baví. Když bude mít zájem, tak se mu určitě chci věnovat, aby si taky něco zkusil, zahrál si a aby to nějak dopadlo.


Načítám tabulku ...