Bitva o přední pozice neunikla pozornosti televizní stanice ČT Sport, která si pro přímý přenos duelu Pardubice - Třinec vybrala neobvyklý termín. Čtvrté Pardubice tak s pátým Třincem budou hrát v neděli, a to půl hodiny před polednem.

Pro domácí příznivce se ovšem nejedná o jedinou zvláštnost. Východočeši budou postrádat brankáře Milana Knoblocha a stopera Martina Šejvla, jinak stálice základní sestavy. Oba byli vyloučeni v předchozím utkání ve Vlašimi a jeden zápas si tak nezahrají.

„Dokážeme si s tím poradit, ale pochopitelně to úplně ideální není,“ řekl pardubický trenér Jiří Krejčí. Místo Knoblocha dostane šanci opět Nicolas Šmíd, jenž v minulé sezoně FNL odchytal dva celé zápasy.

„Je na řadě, navíc za divizní béčko odvádí spolehlivé výkony. Kdo jiný by teď měl dostat příležitost,“ uvedl Martin Shejbal, trenér pardubických brankářů.

Devatenáctiletý gólman šel již ve Vlašimi na hřiště do rozjetého duelu. A dvakrát rychle inkasoval. „Jeho vstup nebyl ideální, ale nebylo to jednoduché. Už o přestávce minulého zápasu jsem s ním mluvil i směrem k Třinci. Celý týden se připravuje na to, že půjde do brány. Kvalitu má. A není to brankář, který by měl velký respekt ze soupeřů,“ doplnil Shejbal před zápasem 26. kola FNL.