FOTBAL: Heřmanice sice prohrávaly, ale utkání otočily

Orlickoústecko -Hřiště v Boříkovicích je asi zakleté, opět se na něm stal těžký úraz. Domácí útočník Pišl má ze zápasu rozdrcenou v koleni čéšku.Fotbalisté Rudoltic nedokázali v OP III. třídy vstřelit proti Králíkám ani gól a na vedoucí Těchonín ztrácejí dva body.

23.9.2008

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Dobříkov B – Těchonín 0:1

Dobříkov byl posílen o několik hráčů z prvního mužstva a znát byl především brankář Lukes. Výkon obou týmů byl kvalitní a z výhry se radoval Těchonín, když vítěznou branku vstřelil už v prvním poločase Špaček. Až do konce zápasu se přelévaly šance z jedné strany na druhou. Branka již ale nepadla a šťastnější Těchonín si odvezl tři body.

Fakta – branka: Špaček. Rozhodčí: Zbroj. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Rudoltice – Králíky/ Č. V. C 0:0

Vysoké tempo, které domácí nasadili už od první minuty, jim příliš platné nebylo. Sice stříleli na bránu hostí jako o život, ale bohužel pro ně, výsledek dvakrát valný nebyl. Co nešlo vedle branky, to dokázal zastavit vynikající brankář Králík, který doslova dovedl svůj tým k bezbrankové remíze.

Fakta – rozhodčí: Sokol. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Boříkovice – Dlouhoňovice 1:1

Utkání začali domácí náporem, naopak hosté přijeli s defenzivní taktikou, která jim vcelku vycházela. Boříkovice uzamkly hosty na jejich polovinu, ale dvě brankové příležitosti v prvním poločase neproměnily. Těžkou ranou jim bylo vážné zranění domácího útočníka Pišla, který se střetl ve vápně s hostujícím brankářem a musel být převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice v Ústí nad Orlicí, kde jeho zranění diagnostikovali jako rozdrcenou čéšku. K údivu všech domácích se po tomto souboji nekopala penalta.

Ve druhé půli pokračoval tlak Boříkovických, který vyvrcholil v 60. min. pohotovou střelou Švédy k tyči a domácí vedli. Tlak domácích neustával a zdálo se, že další branky musí přijít co nevidět. Ten přibrzdilo až vyloučení domácího Borovičky za potyčku s hostujícím Kočajdou, který vyšel bez napomínání. Hostím se podařilo v závěru zápasu vyrovnat, když podle domácích neodpískal sudí faul dlouhoňovického hráče, jenž trefě předcházel.

Fakta – branky: Švéda – Hubálek. Rozhodčí: Kuttich. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (Borovička). Diváci: 20. Poločas: 0:0.

Libchavy B – Řetová 0:2

Fakta – branky: Ducháček, Lehký. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Luková – Žichlínek 1:0

Oba týmy předvedly divákům velmi pěknou podívanou a Luková se navíc po devadesáti minutách radovala z prvních bodů v soutěži.

Fakta – branka: Ptáček. Rozhodčí: Smejkal. ŽK. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

D. Třešňovec – Č. Heřmanice 1:5

Vedoucí gól vstřelili domácí ve 20. min. Do té doby také hráli lépe a Heřmanice se téměř k ničemu nedostávaly. Po vstřelené brance ale vyprodukovala domácí obrana tři chyby, které hosté bez milosti trestali. Druhý poločas už bylo vidět, jak jsou Heřmanice na koni, a také přidaly další dvě branky.

Fakta – branky: Macháček – Stříteský 2, Hlávka, Jetmar, Řehák. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 3:2. Diváci: 30. Poločas: 1:3.

Autor: Pavel Ryšavý