Po debaklu v Živanicích čekal na Letohrad nelehký soupeř, protože Trutnov stále ještě bojuje o záchranu. Domácí zápas zvládli, když lví podíl měl na výhře 2:1 dvougólový Čada. Proti Přední Kopanině, která rovněž bojuje o setrvání v soutěži, Mýto začalo náporem, dalo dvě branky a nasměrovalo se ke třem bodům.

Náchod - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 0:3

Vedoucí mužstvo tabulky chtělo utkání co nejrychleji rozhodnout, a tak se v Náchodě od úvodní minuty tlačilo do zakončení. Pokus Chlebouna skončil vysoko nad brankou a nebezpečnou hlavičku Ústí o chvíli později zastavil praporek asistenta rozhodčího. Favorit utkání se dočkal po čtrnácti minutách. Po standardní situaci vznikl před náchodskou brankou zmatek, míč měl na kopačce Brich, jenže jej nedokázal uklidit do bezpečí, a tak píchnutí Nágla skončilo v síti Hladíkovy branky. Domácí se do šancí moc často nedostávali. Neměli prostor, ale po centru Runkase se dostal k odraženému balónu Pípek, který jej poslal neznámo kam. Do přestávky přidali hosté druhý gól. Z přísně nařízené penalty se o něj postaral tradiční exekutor Strnad.

Náchodští se zkraje druhé půle snažili s výsledkem něco udělat. Malého střelu přibrzdila na cestě ke Krátkému obrana. Ten samý hráč se ocitl po pádu v pokutovém území na trávníku, domácí se logicky dožadovali penalty, avšak rozhodčí s nimi dlouho debatovat nechtěl. Nejlepší odpovědí byl třetí gól Ústí. Centr po standardce si vyhlédl na přední tyči Chleboun a usměrnil jej správným směrem. Po vyloučení domácího Bricha v 77. minutě zapnuli hosté úsporný režim. Nepotřebovali se nikam hnát. Ještě o možnou korekci skóre se pokoušeli bezúspěšně Kábrt a Simon.

FK Letohrad - Trutnov 2:1

Opatrný začátek se tak trochu čekal, protože pro oba týmy bylo utkání důležité. Přesto Letohradští diktovali tempo hry. Hned první vítr v obraně hostí obstaral Čada, když servíroval balón do šestnáctky, nabíhajícímu Černohorskému pak nepomohl ani skluz. Letohradský veterán Michal Čada se podepsal také pod úvodní brankou zápasu, když uklidil hlavou míč po rohovém kopu. Trutnov trpělivě čekal na možnost, jednu mu dovolila obrana domácího celku. Forvard Čech mašíroval sám na „kasu", ale Ehrenberger byl připraven. Pomalu se rozhodčí chystal na poločasový hvizd, ovšem hosté stihli dva rohové kopy a ten druhý znamenal vyrovnání z kopaček Kamitze. Tím ovšem nebezpečí před letohradskou brankou skončilo. Žádná další akce hostí neměla dlouhého trvání. Naproti tomu Letohrad si šel pro vítězství. Opět u toho byl Čada, šikovně tečoval střílený centr Štěpána. Pojistku mohl přidat Tichý, neuspěl, ale mrzet ho to nemuselo. Letohrad vyhrál.

SK Vysoké Mýto - Přední Kopanina 3:1

Vrhli se na soupeře jako lvi na svou kořist a hluboko se zakousli. Mýtští od prvních minut nasadili vysoké tempo, za což byli hned dvakrát odměněni gólem. Pak přišla komplikace při snížení stavu, ale posléze neudržel nervy Pešír, šel pod sprchy a domácí měli vydlážděnou cestu ke třem bodům. Dlouho se nemohli přes obranný val prosadit, až si hosté dali vlastní gól.   (bed, mr, mh)