Josef Vondra pohřbil Brandýs třemi góly

ORLICKOÚSTECKO - Čryři kola scházejí do konce okresního fotbalového přeboru II. třídy mužů.

22.5.2007

Přestože fotbalisté Němčic vedli nad Rybníkem 2:1, nakonec prohráli 3:2.Foto: Archiv

Lanškroun B - Albrechtice 2:1 (1:0)

Domácí se v zápase po tlaku a několika šancích Šrůtka ujali vedení až ve 30. minutě, kdy přihrávku Pobořila usměrnil do branky Krejsar - 1:0. Ve druhém poločase po hrubé chybě domácí obrany Albrechtičtí vyrovnali v 52. minutě. Domácí zvýšili útočnou hru a po dvou šancích se jim podařilo po přímém kopu Šebrleho v 84. minutě strhnout vítězství na svou stranu. Branky: Pobořil, Šebrle – Koutný. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváků: 150.

Brandýs - Sloupnice 0:5 (0:2)

Zasloužené vítězství hostů, výsledek však neodpovídá hře. O výsledku rozhodl střelecky naladěný Vondra, který se trefil již v 7. minutě. Ve 38. minutě po přihrávce Bednáře zvýšil na 2.0. Ve druhém poločase domácí neproměnili své šance, hosté udeřili v 62. a v 65. minutě, kdy Vondra a Motyčka zvýšili již na 4:0. V 88. minutě zakončil z malého vápna na konečných 5:0 Šplíchal. Branky: Josef Vondra 3, Martin Motyčka, Richard Šplíchal. Rozhodčí: Špaček st. ŽK: 2:1. Diváků: 160.

Němčice – Rybník 2:3 (2:1)

Rybník se ujal velmi brzo vedení, když ve 2. minutě skóroval Ezr. Poté převzali iniciativu domácí a hráli dobře. Ve 38. minutě vyrovnal Gyömber a ve 41. minutě poslal Němčice do vedení Veselý. Druhý poločas ale patřil Rybníku. Ve 49. minutě vyrovnal po standardní situaci a dorážce vyrovnal Novotný a v 74. minutě po téměř totožné akci zajistil Rybníku výhru Felcman. Domácí předvedli na jaře nejlepší výkon, na body to ale nestačilo. Branky: Gyömber, Jan Veselý - Ezr, Novotný, Felcman. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:4. Diváků: 80.

Tatenice – Sopotnice 0:4 (0:2)

Ve 2. minutě hosté centrovali do pokutového území domácích, první střelu brankář vyrazil, ale na dorážku Vidličky nestačil. Ve 33. minutě přímo z rohového kopu Marek Mašanský zvýšil na 2:0. V 67. minutě hosté zahrávali trestný kop a střela Mašanského z dvaceti metrů mířila „do černého“ – 0:3. V 78. minutě Sopotničtí zahrávali roh, na který si nejvýše naskočil Matyáš a jeho hlavička byla přesná. Vítězství hostů bylo zcela zasloužené, domácí svým výkonem zklamali. Branky: Mašanský 2, Vidlička, Matyáš. Rozhodčí: Sobotka. ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Luková – Mistrovice 0:3 (0:0)

V první půli byli domácí lepší, ale nedokázali to brankově využít. Ve druhé půli Lukovští svůj výkon z první půle nezopakovali, čehož využili hosté a třemi góly rozhodli o svém vítězství. Branky: Matějka, Solar, Kabourek. Rozhodčí: Pavlas. ŽK. 2:0. Diváků: 100.

Sruby – Kerhartice 1:1 (1:0)

V prvním poločase mělo utkání vyrovnaný průběh. V 6. minutě mohli jít do vedení hosté, ale stříleli vedle. V 18. minutě po nahrávce Simona poslal domácí do vedení Kysilko. Ve 22. minutě promarnil vyloženou šanci Dušek. Ve 30. minutě po trestném kopu zprava vyrovnal hlavou kerhartický Pandula. Ve druhém poločase se hra přitvrdila, sedm hráčů vidělo žlutou kartu. V 77. minutě měli šanci hosté, ale jejich útočník střílel jen do gólmana. V 88 minutě se dostal sám před brankáře Kerhartic Chadima, ale gólman střelu vyrazil na roh, vzápětí gólman svůj tým opět podržel. Branky: Kysilko – Pandula. Rozhodčí: Zuzík. ŽK: 4:3. Diváků: 60.

Jablonné – Červená Voda 4:2 (1:1)

Po obdržené brance již v 6. minutě se domácí dokázali zvednout k lepšímu výkonu a otočili zápas. Nakonec vyhráli 4:2, hosté korigovali v samotném závěru. Branky: Hrdina, Radim Vaníček, vlastní, Formánek – Janků, Kapečka. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 0:3. Diváků: 270.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Královské slavnosti na Svojanově

Královský hrad hlásí rekordní návštěvnost

Ústí nad Orlicí. Ilustrační foto.

Začal další ročník Ústí sobě!

Zbývá několik hodin. Fotbalistky jsou v dobré náladě

Sázava - Už jen několik hodin zbývá do výkopu pohárového zápasu se Spartou Praha.

Hasiče v říjnu nejvíce zaměstnala vichřice a výbuch plynu

Pardubický kraj, Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během minulého měsíce celkem ke 1212 událostem, z toho se 261 z nich odehrálo na Chrudimsku.

Rallye Dakar: Dobrodružství odstartuje v Peru

Pardubice - Čtvrtá účast, nejpočetnější výprava. Pardubický závodní tým Barth Racing se připravuje na 40. ročník legendární dálkové soutěže Rallye Dakar.