Třetí kolo krajského fotbalového přeboru nabídlo dvě okresní derby a už už to vypadalo, že skončí stejně – remízou 1:1. V Lanš〜krouně tomu tak bylo a oba celky byly nejspíš spokojeny, jenže Dobříkov si může mnout ruce, že nemá ve svém středu žádného správce hřiště, ale rovnou Zahradníka…


Dobříkov – Choceň 2:1
Motivace hráčů obou mužstev uspět v historicky prvním derby byla patrná již od prvních minut. Za ideálního fotbalového počasí a před výbornou diváckou kulisou (400 diváků) se hrál oboustranně svižný fotbal plný osobních soubojů.

Choceň byla v prvním poločase lepší a z vedení se málem radovala již ve 4. min., kdy domácí obrana zapomněla na Šabatu, který ale zakončoval vedle. Domácí hráči se aktivní hrou snažili dostat hostující mužstvo pod tlak, ale dobře bránící hosté je prakticky do žádné vážnější gólové akce nepustili. První branku zápasu tak vstřelili hosté, když ve 30. min. potrestal chvilkovou nepozornost domácích choceňský útočník David Dostál – 0:1. Před koncem poločasu mohl přidat ještě druhou branku, jenže požár před domácí svatyní uhasil Barták.

Vyrovnání byl blízko ve druhé minutě druhé půle výborně hrající P. Horníček, jenže jeho nůžky střihly sice pěkně, ale nepřesně. Pojistku pro Choceňské mohl zařídit střídající Stavreski, který ale sám před Lukesem přehodil jak domácího gólmana, tak i jeho branku. Čím víc se blížil konec zápasu, tím víc utahovali domácí šrouby. Odměnou za bojovnost jim byla v 75. min. vyrovnávací branka Karely. Ani jedno z mužstev však nechtělo odejít jenom s jedním bodem. Nejprve mohli vítěznou branku vstřelit domácí, jenže po dlouhém autu vyrazil Gerčák Horníčkovu hlavu na roh.

Na druhé straně mohl naopak rozhodnout kapitán Šulc, jenž udivoval svojí nejspíš nevyčerpatelnou fyzickou kondicí, ale hlavou Lukese nepřekonal. To už Choceň hrála pouze o desíti mužích v poli, protože Baboráka chytily křeče a kouč Myšák vyčerpal všechny možnosti na střídání. Když už se přece jen zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, Dobříkov udeřil. Domácí rychlík Zahradník využil kiksu choceňského Šruta, který si šlápl na balon, a domácí forvard měl před sebou dálnici až před Gerčáka. Zahradník nedal brankáři hostí sebemenší šanci a rozhodl o vítězství domácích 2:1.


Lanškroun – Letohrad B 1:1

Druhé okresní derby začalo oboustranně v rychlém tempu, které vydrželo celý poločas. První příležitost měli domácí, ale nebezpečnou hlavičku vyrazil Jaroš na roh. V 18. min. brankař domácích trefil obránce, odražený míč se dostal k soupeři, který byl následně faulován. Trestný kop proměnil v branku Valta – 0:1. Hosté měli v průběhu poločasu převahu v poli, ale k jinému vážnějšímu ohrožení branky se nedostali.

Po přestávce obě mužstva pokračovala v nátlakové hře. V 60. min. byl před vápnem Letohradu sražen Šilar a Šišan angličákem nedal Jarošovi šanci – 1:1. Lanškroun mohl jít do vedení v 63. min. jenže to by Farkaš, jenž byl sám před Jarošem, musel trefit branku. Vzápětí ho napodobil Šenkýř. Šancí získat tři body pohrdli i hosté, když v 78. min. netrefil branku Petr. V posledních minutách se obě mužstva spokojila s bodem a nikam se už nehrnula.

(vím, ry)