Ve Dvoře Králové padla jeho slova na úrodnou půdu. Hráči Jiskry se vrátili k precizní defenzivě, jež zdobila jejich hru v přípravném období.

D. Králové n. L. – Ústí n.O. 0:1 (0:1)

Branka: Z. Dostál.

Domácí si musí na „své“ hřiště pod Hankovým domem počkat ještě do dubna. Na náhradním hřišti v Podharti však divizní zápas ještě neprohráli. Tuto skutečnost vzali hosté z Ústí nad Orlicí na vědomí a do zápasu vyrukovali se zabezpečenou obranou.

Na nerovném terénu chtěl Dvůr svého soupeře od úvodních minut zatlačit před vlastní pokutové území. Tento plán však dostal vážnou trhlinu ve 12. minutě. Na centrovaný míč z pravé strany si totiž naběhl nepokrytý kanonýr Z. Dostál a přes enormní snahu gólmana Ulrycha dopravil míč za jeho záda do sítě – 0:1. Zaskočení domácí se sice snažili o trvalý tlak, ten se však rozbíjel na neprostupné obranné tvrzi ústecké defenzivy. „Domácí hráli s nakopávanými míči a standardními situacemi, obrana v čele s Tomanem to ale všechno zvládla,“ komentoval první půli trenér Saňák.

Po obrátce měli nečekaně navrch svěřenci trenéra Saňáka. Slibné šance v podání střídajícího P. Falty, Dostála, Javůrka i Roušara však zůstaly nevyužity. Lavička Dvora zareagovala na nepříznivý vývoj několikerým střídáním. Tento počin přinesl přeci jen oživení a návrat k nátlakové hře. Přišly i slibné příležitosti. Ve vyložené pozici těsně minul hlavou Rejl, pak si málem vsítil klasického vlastence ústecký Stejskal. Poslední možnost zvrátit nepříznivý výsledek promarnil v závěru také domácí útočník Řežábek. Mužstvo Jiskry Ústí n.O. se po ztrátě bodů z úvodního kola dokázalo rehabilitovat, podalo velmi dobrý, kolektivní výkon a nečekaně dokázalo odčarovat kouzlo náhradního hřiště Dvora v Podharti. „Byly to nervy do konce. Vítězství je velmi cenné. Musím říci, že Dvůr doma neztrácí. Jsme vlastně první tým, který tam vyhrál. Z tohoto pohledu musím pochválit celé mužstvo,“ zakončil radostně Saňák.

Tento výkon i výsledek jsou určitě tou nejlepší pozvánkou na příští domácí zápas proti jednomu z kandidátů na postup do ČFL. Utkání proti FK Kolín se na stadionu TJ Jiskra odehraje v sobotu 26. března od 15.00 hodin.

Sestava Ústí n. O. – Toman – Roupec, David, Borek, Stejskal – Felcman (61. Kukla), Vaňous, Roušar, Javůrek (90. Kaláb) – Z. Dostál (73. P. Falta), Pászto.

(ska)