Ústí n. O. – Turnov 2:3
Trestem za mizerný první poločas budiž fotbalistům Ústí třetí nula v kolonce domácích výher. Nejvíc musí mrzet to, že si Turnov nevytvořil jedinou šanci sám, ale všechny mu nabídla fatálně chybující defenzíva.
Úvodní půle, to byla ze strany Ústí velká bída. Nefunkční byl především střed zálohy. Míče směrem vpřed tak většinou létaly vzduchem, odkud je v pohodě sbíral vysoký stoper Jíra. Přesto se do tří šancí dokázal prokousat Tomášek, ale ani jednu neproměnil.
Na začátku zápasu nečekal, že mu ideálně namaže Salinger a míč se odrazil i od ústeckého mladíka. V 19. min. však Tomášek spálil příležitost, která gólem skončit měla. Dostál, který se hodně stahoval doprostřed hřiště a snažil se vypomáhat záloze s rozdělováním míčů, vyhrál souboj a krásně vyslal Tomáška do samostatného úniku. Jenže bývalý brankář Bohemians Radek Cimbál moc práce neměl. Zakončení bylo hodně lajdácké a celá akce skončila pouze rohem.

Potřetí dal o sobě Tomášek vědět ve 21. min. Přistál u něho na středu velkého vápna míč a tak dlouho se s ním otáčel, až vypálil nad. „Na začátku zápasu jsme měli několik šancí my a měli jsme jít i do vedení,“ glosoval dění v úvodu zápasu trenér Ústí Ivan Kopecký.
Ve 33. min. přišel z pohledu Ústí trest. Petřivý rozehrával přímý kop, ve vápně poletoval nehlídaný Hnízdo, jehož pokus Lankaš vytěsnil ještě na tyč, od které se však míč odrazil za čáru – 0:1. O tři minuty později to bylo již 0:2. Slabší chvilku si vybral domácí stoper Šrut, od něhož se odrazil míč k Zdražilovi. Ten prolétl celou domácí obranou a překonal Lankaše podruhé.

Že nemůže být tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř, zjistili domácí fanoušci ve 41. min. To se vydal domácí gólman Lankaš hasit ven z vápna další chybu v defenzivě, jenže u míče byl rychleji útočník hostí, který šikovně upadl a Lankaš, přestože za ním byli ještě dva obránci, uviděl přísnou červenou kartu. „Tyto situace jsou hrozně těžké. Je potřeba vidět, že před Lankašovým zákrokem tam byla hrubka v obranné fázi,“ zlobil se ústecký trenér.
Po změně stran nastoupilo jiné Ústí. Běhavější, snaživější, prostě takové, jaké jsme znali v minulé sezoně.
Navíc mu nahrálo hloupé zakopnutí míče Jíry, který v 50. min. uviděl druhou žlutou kartu. Stejně jako se zdálo přísné vyloučení Lankaše, nařídil sudí přísnou penaltu proti Turnovu. V 75. min. ji proměnil Dostál a vykřesal naději.
O chvíli později musel vytasit fantastický zákrok Cimbál. Tomášek pláchl po lajně, našel pod sebou Vaňouse a jeho umístěnou střelu do protipohybu gólman hostí vyrazil.

V době, kdy nápor domácích vrcholil, dali hosté třetí branku. Ježek přebíral v 82. min. přihrávku patrně už v ofsajdové pozici a vychutnal si i vybíhajícího Křivku – 1:3. Ústí to ale nezabalilo. Dvě minuty před koncem normální hrací doby se dostalo na kontakt. Po závaru ve vápně hlavičkoval nejprve Borek a po jeho pokusu doklepával do branky Roušar – 2:3. Na víc se už však Ústí nevzmohlo.
Ústecký trenér ale v neodpískaném ofsajdu při třetí inkasované brance alibi nehledal: „Zápas jsme si prohráli sami a na nějaký ofsajd se vymlouvat nemůžeme. Zdena Vaňous, Zdena Dostál měli velké šance, Lukáš Roušar gólovou hlavičku, takže chybu bych rozhodně nehledal v jednom neodpískaném ofsajdu.“

Utkání Nový Bydžov – Letohrad skončilo po uzávěrce, podrobnosti najdete v Orlickém deníku zítra.
Na našem webu si můžete prohlédnout fotogalerii ze zápasu Ústí.