V posledním podzimním kole krajského fotbalového přeboru se bylo na co dívat. Chtělo by se říct, škoda, že se fotbal bude hrát zase až na jaře.

Dobříkov – Hlinsko 2:1
Za chladného počasí bylo divákům v Dobříkově teplo. Zahřál je kvalitní fotbal a ty domácí i čtvrtý úspěch jejich miláčků v řadě.
Domácím se vstup povedl na jedničku. V 7. min. se po krásném uvolnění Malého a střele z hranice velkého vápna ujali vedení 1:0. Dobříkovu gól dodal sebevědomí. Klapal s Malým ve středu zálohy vymýšleli jedno překvapivé řešení za druhým, ale další gól do sítě Hlinska nepadl. To začalo hru postupně vyrovnávat a ve 31. min. se dočkalo změny stavu. Po rohu se před brankou prosadil Kysela a rozvlnil síť za bezmocným Lukesem – 1:1.
Čekali byste tlak Hlinska? Omyl. Dobříkov byl po změně stran v laufu a v 65. min. doputoval míč po ose Malý – Houžvička – Jehlička ke Klapalovi, jehož střelu tečoval Zahradník a bylo to 2:1. Hlinsko se v závěrečných minutách pustilo do hry vabank, ale vyrovnání nezařídil ani Jůn, který se vysunul na hrot.

Choceň – V. Mýto 2:0
Pamětníci na tribuně vzpomínali, jak na dřívější derby chodilo kolem patnácti stovek fanoušků. V sobotu se jich na Parapleti „tísnily“ necelé dvě stovky.
Viděly pořádně vyhecovaný souboj. Soupeři si nic nedarovali a souboje se na hřišti dojížděly na doraz. Chocni pomohlo, že se Myšák zatáhl do zálohy a především v první půli dával hře myšlenku. Na druhé straně obranu trápil především Sedlák, jenže na všechno byl sám a domácí ho velice účelně zdvojovali.
V prvních minutách měli více ze hry domácí a ve 23. min. sklízeli plody své práce. Pohlednou akci začal centrem Grůz, jeho spoluhráči byli v pohybu, takže se Mýtu nepodařilo pokrýt na zadní tyči nabíhajícího Myšáka, který hlavou trefil tyč, míč se odrazil k Bálkovi, jenž ho dopravil do sítě – 1:0. Následně v koncovce selhal Stavrevski a tváří v tvář brankáři Krátkému střílel vedle. Jedinou kloudnou šanci první půle mělo Mýto ve 32. min. Sedlák přesprintoval s míčem na noze Lesáka, předložil Sejkorovi, jenž však střílel vedle.
Po změně stran už Choceň tolik dominantní nebyla, a tak bylo Mýto blízko vyrovnání v 74. min. Po standardní situaci propadl míč k nehlídanému Sejkorovi, avšak místo střely do brány předvedl z hranice malého vápna ragbyový odkop vysoko nad. Definitivní tečku za výsledkem zápasu tak udělali domácí v 82. min. Obrana Mýta mizerně odvrátila centr, míč se dostal k Myšákovi, který krásně našel Stavrevskiho, od něhož se míč dokutálel za brankovou čáru. V závěru po akci Smoly zmařil gólovou radost Myšákovi reflexivním zákrokem Krátký.
Zápas nedohrál vysokomýtský záložník Podmajerský. První žlutou uviděl za nevhodné gesto směrem k divákům, druhou za to, když mezi ně zakopl balón.

Srch – Lanškroun 0:1
Během úvodní pětačtyřicetiminutovky potěšil fanoušky pouze teplý grog. Na hřišti však nic. Po změně stran už to bylo lepší. Lanškroun nastřelil tyč, dvě šance spálili domácí Hausner s Duškem, avšak v nastavení to přišlo. Domácí brankář Mičjan sice vyrazil dělovku Romana Mizeráka, jenže nehlídaný Richtr zajistil Lanškrounu tři body. Srch hrál posledních patnáct minut o desíti, když červenou viděl za sražení Petika Samčenko.

Žamberk – Holice 1:0
Ospalý začátek rozvířilo ve 14. min. sólo domácího Židíka, který si položil brankáře Ondráčka na zem, ale pak místo zakončení ještě přihrával a z šance nic nebylo. Ve 21. min. vyrazil Mačát trestný kop holického Pištory, ale více se musel otáčet jeho protějšek. Přesně po půlhodině hry zahrával Šedivý trestný kop a v tlačenici před brankou prodloužil míč do sítě Šponar - 1:0. Ve 35. min. Ondráček chytil tečovanou střelu Pavelky a po chvíli nekrytý Židík v další velké šanci zblízka o pár centimetrů branku minul.
Po přestávce hosté přidali, ale pozorná obrana je do šancí nepouštěla. To na druhé straně létaly míče okolo branky o poznání častěji. Mezi tři tyče mířil v 69. min. po centru zkušeného Menzela Šponar, ale brankář Ondráček jeho pokus výborně vyškrábl. Nevyužitých šancí mohli domácí málem litovat. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem totiž vyhlavičkovával z brankové čáry míč Šponar. Žamberk však nakonec odolal i závěrečnému náporu, do kterého se zapojil také brankář Ondráček, a vítězství uhájil.

Stolany – Č. Třebová 3:1
Utkání, ve kterém se hrálo o šest bodů, mělo odlišné poločasy. Zatímco v prvním měli jasně navrch hosté, po změně stran tomu bylo naopak.
Více práce měl tak v úvodu domácí brankář Kramařík, který se nejednou zaskvěl při „loženkách“ soupeře. Krátký však byl na dorážku Štěpána – 0:1. Po obrátce přišla parádní akce Stolan po ose Velinský – Antoš, zakončoval Zavřel a srovnal na 1:1. V 59. min. Antoš po samostatné akci obešel gólmana a do prázdné branky dal na 2:1. Hra se poté přelévala, Českotřebovští rozhodně zbraně nesložili, avšak nervozita v jejich týmu udělala svoje. A tak v závěru přidal vítěznou pojistku domácích Janušinský.

AS Pardubice – Letohrad B 3:0
Domácí si od úvodních minut vytvořili územní převahu. Dvakrát nebezpečně vypálil se středních vzdáleností Moravec a první velkou šanci na malém vápně měl Ujec. Úvodní gól však padl až ve 33. min., po centru Felcmana se hlavou do šibenice trefil Ujec. Hosté hráli usilovný fotbal, největší nebezpečí hrozilo od útočníka Jirouška.
Po změně stran se ve 48. min. po centru Moravce parádně trefil Ujec – 2:0. Slovanu se dařila kombinace, která vedla k dalším příležitostem. Po centru Felcmana usměrnil míč hlavou Sadílek, ale byla z toho jen nastřelená tyč Pěničkovy branky. V závěru domácí nedotáhli do gólové šance brejk Felcmana s Ujcem, na druhé straně Jiroušek prověřil z dálky pozornost gólmana Hrdiny. Skóre zápasu uzavřel v 88. minutě přízemní střelou Sadílek.⋌(ry, jma, re, pm)