Vedení klubu se podle slov dobříkovského sekretáře Pavla Kašpara rozhodlo trenéra odvolat z tradičního důvodu – neuspokojivé výsledky. „Museli jsme nastalou situaci řešit z vlastních zdrojů, protože v tuto chvíli musí k mužstvu přijít někdo, kdo ho zná. Proto je trenér Štosek ideální volbou. K mužstvu přijde společně s dalším Dobříkovákem Liborem Hradeckým a měli by tým probudit. Do konce soutěže zbývají tři zápasy, takže dáme šanci této dvojici a uvidíme, jak si povede. V zimní přestávce jejich práci vyhodnotíme a uvidíme, jak budeme pokračovat dál,“ řekl Kašpar.

Dnes už bývalý trenér Bartaloš si nebral rozhodně žádné servítky. Své odvolání komentoval jednoduše – je to „prasárna“. „Před naším posledním utkáním v Prachovicích jsem mužstvu společně s asistentem Klapalem oznámil, že pokud nevyhrajeme, tak odstupujeme. To jsme však řekli mužstvu, nikoliv vedení. Myslel jsem, že dokončím podzim a potom mužstvo v klidu předám někomu jinému. Chtěl jsem skončit sám a oni teď budou vykřikovat, že mě odvolali,“ řekl Ludvík Bartaloš. Jak také dál poznamenal, cítil na svoji osobu tlak právě ze strany svého současného nástupce Štoska. „V pondělí se sešla schůze, na kterou mě nikdo nepozval, nikdo nechtěl slyšet můj komentář a jednoduše mě odstřelili. Kdyby mi to můj asistent v úterý nezavolal, tak to snad nevím do teď,“ pokračoval Bartaloš. Dále také trenér nesouhlasí s tím, že byl od mužstva odvelen: „Jasně, moc zápasů jsme nevyhráli, ale kdo naše utkání navštívil, viděl, že hra rozhodně nebyla špatná. Mít víc štěstí, spadnout tam nějaká ze šancí, co jsme neproměnili, máme teď třeba o šest bodů víc a jsme v klidu. To moje odvolání je zkrátka ´štoskovina´. Chtěl něco dělat, tak teď to má. Může začít“.

Nový trenér Zdeněk Štosek, majitel trenérské A licence prozradil: „Do funkce nastupuji s Liborem Hradeckým, což je vynikající trenér mládeže. Jsme ve funkci pouze na tři kola a naše úloha spočívá v tom, abychom mužstvo zvedli, dali mu nový impuls a přiměli hráče k lepšímu přístupu a odpovědnosti“. Podle slov bývalého manažera a současného trenéra mužstvo potřebovalo zažít nějaký šok, aby se probralo. Před minulým kolem se vyměnil s Chocní brankář a nezabralo to. Jak řekl Štosek, mužstvo v Prachovicích nastoupilo proti soupeři, který byl na úrovni I. B třídy a nevyhrálo. Takže musel přijít další krok směrem k mužstvu.

To, že by nějak tlačil na trenéra Bartaloše odmítá: „ Trenér Bartaloš odvedl v Dobříkově vynikající práci a je potřeba mu poděkovat za to, že vloni mužstvo vytáhl z krize. Na invektivy pana Bartaloše já odmítám reagovat. Za odvoláním stojí výkonný výbor, ale to nejsem jenom já, jsou v něm další lidé. Jistě, přiznám se, že jsem hlasoval pro odvolání trenéra. Ale mohu se snad ještě rozhodovat, jak uznám za vhodné a podle toho, co je dobré pro klub. Rozhodně jsem však nehlasoval pro odvolání z důvodu, že půjdu tým trénovat já. Bartaloš by si mohl třeba uvědomit, kdo mu sehnal posily – manažer, tedy já. Kdybych chtěl jeho místo, nikoho bych mu do mužstva nepřivedl,“ Nový trenér dále pokračoval: „Rozhodně neříkám, že by pan Bartaloš byl špatný trenér, ale mužstvo díky tomu, že se nescházelo na tréninky v nijak velkém počtu, není ideálně připravené. A to se s kolegou Hradeckým chystáme změnit. Musíme hráče přimět trénovat a pracovat.“