Dobříkov, který je na sestupových pozicích, dokázal porazit Třemošnici, Lanškroun zvítězil nad Českou Třebovou a Žamberk, který bojuje o udržení, podlehl nakonec Holicím.

Dobříkov – Třemošnice 3:1 (1:0)

Do Dobříkova přijel o třídu lepší soupeř, než byla v sobotu Polička. Od prvních minut bylo jasné, že pokud domácí nepředvedou nadprůměrný výkon, jejich situace v kraji bude již kritická. To se ale nestalo a již v prvním poločase přišla gólová střela do břevna a Barták nůžkami vrátil míč znovu do sítě. Vojáček ale střelu zázračně vyrazil. Ani hosté nezůstali pozadu. Deset minut před koncem poločasu obešel jejich útočník Lukese, prázdnou branku ale minul. Domácí z obrátky dostali míč za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali. V 54. minutě ale branku vstřelil Zahradník – 1:0.

Po obrátce rychle změnil skóre na 2:0 Lukáš Rychtařík. Hosté se ale nevzdali a v polovině druhého poločasu po tečované standardce Ondřej Vančura snížil na 1:2. Domácí i nadále dřeli a dočkali se potvrzení výsledku. Dostál při rohovém kopu zaclonil gólmana a Lukáš Rychtařík se podruhé nemýlil.

Žamberk – Holice 1:2 (0:1)

Od prvních okamžiků to na hřišti vypadalo, jako by o záchranu hrály Holice. Hbití útočníci zásobováni přihrávkami středové řady rozvraceli domácí obranu. Už do čtvrté minuty se mohl dvakrát zapsat mezi střelce Ručka, ale v 8. minutě nečekaně uhodilo na druhé straně. Šponarův dlouhý pas za obranu našel zapomenutého Novotného a ten sám před Guldánem udržel nervy ne uzdě a domácí vedli 1:0. Dění na hřišti se tím nijak nezměnilo. S velkým vypětím zastavovali domácí lavinovité ataky hostí. Před jejich brankou to neustále vřelo. Přesto do přestávky všechny ošemetné situace přečkali bez úhony, když sami zahrozili jen dobře zatočeným Šebrleho trestným kopem těsně nad branku.

Holičtí pokračovali ve svém tempo fotbalu i po přestávce, přesto mohli paradoxně znovu inkasovat, ale Šponarově hlavičce do horního rohu nějakých deset centimetrů scházelo a pohotový volej Bartoně prosvištěl nad břevnem. Pak už přišlo, co přijít muselo. V 69. minutě Saňák vyrazil centrovaný míč na hranici šestnáctky, kde si jej zpracoval na prsou Krpata a bombou do šibenice vyrovnal. Vzhledem k průběhu utkání by byl pro domácí i bod zlatý, ale nakonec přišli i o ten. Deset minut před koncem nezachytili rychlý kontr po levé straně a přihrávku před branku zblízka doklepl Ručka - 1:2. Na vyrovnání už domácím chyběly síly, čas i fotbalová invence. Fotbalovější hosté v závěru už žádnou změnu nepřipustili a vrátili domácí zpátky na zem.

Lanškroun – Č. Třebová 1:0 (0:0)

Obě mužstva začala opatrně bez vážnějších útočných akcí. Poprvé zahrozili hosté v 18. minutě trestného kopu, ale míč prolétl těsně vedle branky. Ve 29. minutě vystrašil Stasiowski brankáře hostí prudkou střelou zdálky. Ve 43. minutě unikl po křídle Čikl, ale jeho střela skončila mimo branku.

Po přestávce měli domácí první příležitost v 54. minutě, když po křídle unikl Krejsar. Jeho střelu brankář vyrazil a dobíhající Mizerák vstřelil jedinou branku utkání. Další šanci měl v 66. minutě střídající Savych, jeho střela po úniku skončila na tyči. Hosté mohli vyrovnat po rohu v 83. minutě, když za Jaroše zaskočil Šilar a vykopl míč z prázdné branky. Domácí měli ještě v závěru dvě příležitosti, ale Šišan ani Fait brankáře hostí nepřekonali. Důležité body pro záchranu tak zůstaly doma.

Polička – Choceň 2:0 (1:0)

Hned v 8. minutě se ve stoprocentní pozici ocitl Stejskal, ale překopl. Krátce nato se už stav změnil, na čemž měli zásluhu přihrávající Mužík a zakončující Netolický – 1:0. Po půlhodině vyrazil gólman Trkal s námahou trestný kop Jílka. Následně se o další pomoc pro Poličku postarali sami hosté, když se nechal po druhé žluté kartě školácky vyloučit Smejkal.

Agria se ve druhém poločase přesto pokusila o nápor, a to se jí v určitých fázích i dařilo. Blízko k vyrovnání byl Šabata, jehož průnik zastavil Vopařil, proti Dědičovi pak domácí brankář zasahovat nemusel, neboť jeho tvrdá rána šla těsně mimo. Klid do poličských řad přinesla 83. minuta, kdy Stejskalův centr tečoval za bezmocného Trkala Navrátil. ⋌(zr)