Žamberk - V. Mýto 3:2

Poklidný průběh okresního derby se po přestávce změnil ve vypjatý boj, jenž řádně prověřil nervové soustavy všech aktérů i diváků. Hosté nepřijeli jen bránit, a tak bylo rušno před oběma brankami. Do první vyložené šance se dostali domácí ve 35. minutě, ale Pavla Hušku brankář Novotný vychytal. Vzápětí se vyznamenal také domácí Rolf, který včasným vyběhnutím vzal míč z kopaček Štancla. Žamberk se dostal do vedení ve 39. minutě, kdy si nenápadný centr Ulvra srazil do vlastní sítě Jílek – 1:0. Těsně před odchodem do kabin rozehrál Ulvr roh a Kašpar zvýšil hlavou na 2:0.
Hned po přestávce stáhl Jílek unikajícího Jírů a zápas pro něj skončil. Přesilovku domácí nevyužili, když tvrdou střelu V. Hušky vyškrábl Novotný nad břevno. Domněnka, že se domácím už nemůže nic stát, padla v 65. minutě, kdy byl po druhé žluté vyloučen stoper Šponar a vzápětí vrátil hosty do hry Pecháček – 2:1. O šest minut později se začínalo od začátku, když se po rohu trefil hlavou Stloukal – 2:2. Drama však ještě nekončilo. Šedivého trestný kop v 73. minutě vrátil před branku hlavou Franke a zkušený Menzel propasíroval míč zblízka do sítě – 3:2. Po rozehrání se protáhl domácí obranou Čech, ale rozvlnil jen boční síť. V závěru domácí úporně bránili těsný náskok a přes vyloučení P. Hušky z 83. minuty drtivému náporu hostí se štěstím odolali, když v 90. minutě zatřásla Podmajerského bomba z trestného kopu konstrukcí branky.

Dobříkov – Choceň 3:1

Od prvních minut zápasu bylo na domácích hráčích vidět, že po třech porážkách chtějí před domácím publikem naplno bodovat. Do první šance se dostal v 5. minutě po rohovém kopu Jan Horníček, ale mířil nad hostující branku. V 7. minutě se už skóre měnilo – hlavou se prosadil Jan Horníček – 1:0. V 10. minutě se dostal po dlouhém autu do šance opět Jan Horníček, ale Gerčák svým zásahem vyrazil míč na roh. Ve 12. minutě se do náznaku šance dostali hosté, Šabata však na dlouhý centr Grůze před brankou nedosáhl. Hosté se snažili kombinací přehrát domácí, ale jejich akce končily buď před šestnáctkou domácích, nebo se o něj připravili vlastní nepřesností. Domácí byli v zakončování daleko nebezpečnější. Hlavně Jan Horníček představoval trvalé nebezpečí před Gerčákovou brankou. V 31. minutě předvedli domácí pohlednou akci, kdy míč putoval po ose Houžvička, Klapal, ale střelu Jana Horníčka vyrazil pozorný Gerčák na roh. V 37. minutě rozpoutali domácí po rohovém kopu ťukes před Gerčákovou brankou a přesnou hlavičkou se podruhé v zápase prosadil Jan Horníček – 2:0. Domácí byli v laufu a přestávka byla pro hosty vysvobozením. Tlak domácích pokračoval i začátkem druhého poločasu. V 52. minutě se po třetí v zápase a opět hlavou prosadil domácí kanonýr Jan Horníček – 3:0. Hosté se ještě snažili s výsledkem zápasu něco udělat, ale jejich snaha byla marná. V 65. minutě se neprosadil Bálek, jeho střelu vyrazil brankář Jadrný na roh. V 72. minutě zneškodnil Jadrný nebezpečnou střelu hostujícího Baboráka. Hosté se dočkali až v 87. minutě, kdy z penalty stanovil konečný účet zápasu hostující Gerčák – 3:1.

Č. Třebová – Třemošnice 4:1

Po předvedené hře si hosté nezasloužili tak krutý výsledek. Českotřebováci využili stoprocentně šance, které se jim naskytly. V 11. minutě poprvé zahrozili hosté střelou z vápna, ale Šebek minul. Ve 12. minutě šli domácí do vedení po kolmici na Peška, který unikl po křídle a předložil Myšákovi míč před bránu – 1:0. O osm minut později Pešek roztleskal ochozy střelou tečně vedle šibenice ze 30 metrů. Ve 24. minutě si ale vše vynahradil, kdy po samostatném úniku zvýšil na 2:0. Ve 34. minutě Macko zvýšil na 3:0. Ve 43. minutě skončila kanonáda Českotřebováků poté, co Zahálka sice nadvakrát, ale proměnil penaltu za faul na Myšáka – 4:0.
Druhá půle byla z pohledu domácích horší. Hrálo se vyrovnaně, ale bez větších šancí. Ve 47. minutě Myšákovu tutovku Vojáček chytil. V 54. minutě byl průnik hostujícího Šebka potrestán penaltou, kterou proměnil Hanousek – 4:1.

Lanškroun – Polička 2:0

Hosté si vynutili mírnou převahu, ale první příležitost měl ve 20. minutě domácí Švercl. Jeho nebezpečná střela minula branku. Ve 23. minutě dostal Šilar ml. ideální přihrávku a jeho střelu s námahou brankář vykryl O dvě minuty později unikl domácí obraně Rattannong, ale jeho střela na štěstí skončila mimo branku. Další příležitost měl vzápětí hostující Adamča, ale jeho střelu na brankové čáře zlikvidoval Šilar. Ve 40. minutě kopal domácí Šilar st. trestný kop a brankář jeho střelu vyrazil k dobíhajícímu Šilarovi ml. a ten zajistil domácím vedení. Ve 43. minutě mohli hosté srovnat, ale střela Adamči skončila na tyči.
Po přestávce hosté pokračovali v nátlakové hře ale domácí pozorně bránili a podnikali rychlé protiútoky. V 65. minutě měl domácí slibnou příležitost, ale jeho střela skončila nad brankou. V 79. minutě Šilar kopal trestný kop a jeho tvrdou střelu vyrazil brankář na roh. Tři minuty před koncem mohli hosté vyrovnat, ale Adamča z vyložené pozice netrefil. Vzápětí unikl domácí Richtr a jeho přihrávku proměnil Krejsar v druhou branku domácích a tak zajistil první body do celkového hodnocení.

(zr)