V sobotu na ně vyšel soupeř, který je favoritem soutěže – Živanice. V průběhu prvního poločasu se Živanice nemýlily šestkrát, ve druhé půli přidaly ještě dvě branky. Na lepší časy se začíná blýskat České Třebové, která zopakovala výhru z minulého týdne i proti Chrudimi.

Svitavy – Lanškroun 3:1 (0:0)

Celou první půli potvrzovali domácí, že se v současné době nenacházejí v nejlepší pohodě. Prvním poločasem se víceméně prohádali k bezbrankovému stavu. Lanškroun se o fotbal chvílemi snažil, ale úroveň duelu o moc nezvedl.

Druhých 45 minut nabídlo přece jen jakýs takýs fotbal a hlavně góly. Ten první přišel celkem rychle. Ovad vysunul Čížka, ten našel zpětnou nahrávkou Nováka, který se neukvapil, ještě si „udělal“ obránce a po zemi v poklidu otevřel skóre – 1:0.

Lanškroun sice po nenápadné šanci srovnal, když míč po sérii soubojů propadl ke Krejsarovi, který ho uklidil mezi tyče, ale domácí už byli přece jen rozběhnutí. Začali si častěji vytvářet možnosti a bylo otázkou, která z nich se ujme.

Nejprve minul hlavou Ovad, byť je pravda, že za přistrčení hostujícího obránce. Mohla být i penalta, rozhodčí ji velkoryse přehlédl a udělil domácímu kapitánovi za jeho názor na situaci žlutou kartu. Ale za chvíli, po faulu na Nováka, se už penalta kopala a Ovad ji se štěstím proměnil – 2:1. Hosté odpověď neměli, zato v poslední minutě zpečetil výsledek ještě L. Urban. Šel skoro od půlky sám, udělal Jarošovi kličku a v pohodě do „prázdné“ zasunul.

V. Mýto - Srch 1:1 (0:1)

Úvodní patnáctiminutovka zápasu patřila hostům, kteří šli za vítězstvím důrazněji než domácí. Hosté se ujali vedení již ve 3. minutě, kdy se po špatné rozehrávce Peška dostali do rychlého protiútoku. Dušek, který šel sám na Zahradníka, nezaváhal a zajistil Titanicu vedení 1:0. Domácím chvíli trvalo, než si zvykli na důraznou hru Srchu, ale brzy přišla řada nevyužitých šancí. Matula našel na vápně Podmajerského, který mířil těsně vedle. Ani Pešek ve 23. a 32. minutě nevyužil výhodné pozice: jeho střela skončila nejdříve na břevně, poté mířil přímo do Mičijana. Ve 35. minutě trestný kop zahraný domácím Čejkou skončil těsně nad brankou.

Druhý poločas začal Titanic bránit své vedení a Mýto se dostávalo do šancí přes důkladnou obranu velmi těžko. V 61. minutě se mohlo Mýto radovat, ale dělovku Podmajerského zastavil s vypětím všech sil hostující brankář. Domácí se dočkali v 64. minutě, kdy se po famózní přihrávce Podmajerského dostal k míči Štancl a s ledovým klidem srovnal podél brankáře na 1:1. Srch se s tímto stavem nechtěl smířit a zatlačil Mýto do defenzivy. Krásnou střelu Pavlíčka v 66. minutě vytáhl Zahradník na roh. Další šanci měli hostující hráči po rohu zahraném v 75. minutě Kavkou, kdy Slováček mířil hlavou nad. Hra se poté vyrovnala a diváci již do závěru utkání žádnou gólovou šanci neviděli. Titanic tedy odplul z Vysokého Mýta s jedním bodem.

Choceň – Stolany 2:0 (1:0)

Do dvacáté minuty se hra odehrávala především ve středu hřiště. V 21. minutě utekl po levé straně domácí Dědič, centroval do vápna, kde nabíhal Jan Vera, který otevřel skóre – 1:0. Za tři minuty měl znovu šanci J. Vera, když nabíhal z pravé strany do vápna, ale tentokrát netrefil. Ve 30. minutě zahrávali Stolany trestný kop, Černohubý trefil ale jen zeď. Ve 36. minutě trestný kop domácích neproměnil Kaplan, když trefil také jen zeď. Do konce poločasu měli domácí jasnou převahu. Šance se přelévaly na obou stranách hřiště.
Na začátku druhé půle se z rozehrávky dostali hostující hráči až do vápna před Gerčáka, bránu ale netrefili. V 60. minutě znovu kopali hosté trestný kop. Černohubý ale trefil znovu těsně vedle. O několik vteřin později nastřelil tyč Smejkal. V 80. minutě proměnil trestný kop na 2:0 Lukáš Smejkal. Hosté se od té chvíle prakticky sesypali. Šance už byly jen na straně Chocně. V 87. minutě netrefil prázdnou branku Dědič a o dvě minuty později nastřelil Martin Šabata jen břevno. Tři body tak zůstaly zaslouženě v Chocni.

Polička – Žamberk 1:1 (1:0)

Na hrbolaté hrací ploše obě mužstva jen těžko kombinovala a přihrávky jim dělaly veliké problémy. Domácí se přece jenom do hry dostali dříve a začali si vytvářet slibné příležitosti. Navrátil nejprve z přímého kopu trefil zeď, v 16. minutě po rozehraném signálu hlavičkoval zblízka Stejskal a gólman Saňák vyrážel na roh.

Další spolupráce Navrátila se Stejskalem vedla ve 26. minutě ke střele zblokované obranou. Polička se za svoji aktivitu dočkala odměny o něco později, kdy O. Petr našel ve vápně Stejskala, ten si zpracoval balon na prsa a střelou k tyči nedal Saňákovi naději – 1:0.

Po půlhodině hry mohl vedení domácích pojistit agilní Navrátil, bombou ze 30 metrů „lízl“ břevno. Hosté zahrozili ve 36. minutě, ale po rychlém brejku Jírů ve výborné pozici překopl. Nástup do druhého poločasu jim však vyšel skvěle. Dittrich nejprve likvidoval hlavičku Bartoně a v 52. minutě kapituloval. Centrovaný míč tečoval Šponar – 1:1.

Polička nechtěla doma ztratit body, a tak se brzy oklepala. Šancí si ale už příliš nevytvořila. Výjimkou byla 72. minuta, kdy běžel sám na branku Navrátil. Na hranici šestnáctky byl stažen obráncem, k údivu všech ale bez odezvy rozhodčího. Ten jako penaltový neposoudil ani zákrok na střílejícího Mužíka a v hledišti zaplály emoce. Když pak Netolický usměrnil centr Navrátila těsně mimo, stav se nezměnil. Domácí doplatili na nevyužité šance v první půli.

Živanice – Dobříkov 8:0 (6:0)

Na hřiště lídra soutěže - Živanic – zajížděl Dobříkov. Svěřence Miloše Hradeckého nečekal jednoduchý zápas. To se potvrzovalo od začátku utkání. Už v 16. minutě Živanice vedly 3:0. Po této „kanonádě“ se Dobříkov stáhl a téměř nehrál. Do konce poločasu se domácí trefili celkem šestkrát. Po změně stran se Dobříkov probudil a začal alespoň bránit, aby neinkasoval deset branek. Konečný výsledek zůstal na 8:0. Živanice hrály uvolněně a pohodově, zatímco tým Dobříkova byl jako vyměněný oproti svým domácím zápasům.

Chrudim –Č. Třebová 1:2 (0:1)

Hosté začali aktivněji a v 10. minutě se po nedorozumění domácí obrany a chytré střele Myšáka ujali vedení 0:1. V 15. minutě musel pro zranění opustit hřiště Štursa, kterého nahradil Nevečeřal. Domácí převzali iniciativu a začali soupeře tlačit. Bohužel bez efektu. Hosté pozorně bránili a v šestnáctce kraloval brankář Křivka.

Druhou půli Chrudimští vyvíjeli tlak, ale soupeř kontroval z rychlých brejků. Několikrát domácí podržel brankář Dušek. Hostům držel vedení zase jejich klenot v brance Křivka, když několikrát reflexivně zachraňoval v minutě dvanácté. V 85. minutě nařídil rozhodčí Fryš pokutový kop na domácí, který Švec proměnil - 0:2. V 89. minutě se prosadili i domácí když nechytatelnou hlavičkou Lankaš snížil na konečných 1:2.