Mladší přípravka je za tři roky trojnásobným přeborníkem okresu a má ve svých řadách dva přeborníky kraje – Vojtu Hájka, který hraje ve starší přípravce ve Vysokém Mýtě a Jirku Hájka, který startuje ve Vysokém Mýtě za starší žáky. Oba jsou rovněž členy okresního výběru a Jirka navíc reprezentuje i ve výběru kraje. Matěj Štosek reprezentoval východočeský kraj na celorepublikovém turnaji mladších přípravek v Bílině v dresu krajského přeborníka, kterým je Česká Třebová. Celkově obsadili 5. místo, když zvítězila Sparta a druhá skončila Slavie. Hráč je rovněž členem okresního výběru. „Tohle vše jsou okolnosti a důvody, které nás vedly k tomu, že nesmíme v Dobříkově zůstat stát na stejném místě, ale naopak se snažit jít stále nahoru," řekl dobříkovský trenér Zdeněk Štosek.

V mládežnických kategoriích mají Dobříkovští sedm trenérů, z nichž tři jsou držiteli trenérské licence C. Dva trenéři mají licenci B a jeden profi licenci UEFA A. Ten zároveň podal přihlášku ke studiu Profi mládeže, což obnáší dva roky studia, osm semestrů, cena studia je zhruba 80 000 Kč. „Když už jsme u trenérů, rád bych touto cestou poděkoval nesmrtelnému obětavci Vláďovi Mattasovi, bez něhož si neumím mládežnický fotbal v Dobříkově představit. Ve výčtu samozřejmě nesmí chybět Láďa Bezdíček, Míra Jakoubek, odcházející Tomáš Klofanda a pokud jsem na někoho zapomněl, tak ať mi to promine," dodal Štosek.

Poprvé v historii bude mladší a starší přípravka Dobříkova hrát v nadcházející sezoně krajský přebor, kterého se dále účastní například Pardubice, Vysoké Mýto, Chrudim, Letohrad či Choceň.

V kraji není ani jedna vesnice, natož vesnice se 450 obyvateli, která by tuto soutěž hrála. Vzorem pro mladé hráče je A mužstvo dospělých,  které hraje krajský přebor již třináctou sezonu. „Soutěž pro nás bude obnášet větší finanční zátěž, zejména na cestování a materiální zabezpečení, a určitě potřebujeme i vyšší hráčskou kvalitu. Naše obavy jsou určitě na místě, ale myslím si, že v prvním případě se postaví čelem k problému nejen rodiče, ale i obecní úřad v čele se starostou Jiřím Svatošem, kterému bych chtěl touto cestou poděkovat za dosavadní podporu a spolupráci," konstatoval Štosek a dodal „Opačná situace je v TJ Sokol, kde jsme již půl roku nebyli podpořeni finančně vůbec a materiálně minimálně. Je na všech členech TJ Sokol, nejen na trenérech a fotbalistech, aby se situace začala radikálně řešit a měnit k lepšímu, jinak půjde dobříkovský sport a hlavně jeho nejpopulárnější odvětví s největší členskou základnou rychle ke dnu."

Co se týče vyšší hráčské kvality, někteří hráči, kteří pomáhali v jiných oddílech krajského přeboru, se do Dobříkova vracejí natrvalo. Dobříkovští si také pochvalují spolupráci s přeborníkem pardubického okresu, fotbalisty mladší a starší přípravky AFK Horní Jelení, vedené trenérem Janem Hořeňovským. Na jeho doporučení v Dobříkově výborně pracuje šest fotbalistů a opačným směrem do kraje mladších a starších žáků k trenéru Janu Mrázovi putuje pět hráčů Dobříkova. „Velmi dobrá spolupráce trvá již několik let s Vraclaví, hlavně díky Zdeňku Brýdlovi, kde nese jeden z jejich oddílů naše jméno a letos v něm bude nastupovat čtyři až šest hráčů z Dobříkova," řekl Štosek.

Horší je podle Štoska spolupráce přímo s okolními oddíly. „Místo toho, aby si jejich hráči přišli zkusit krajský přebor a naši mladí, kteří si na svoji příležitost ještě budou muset půl roku nebo rok počkat, oblékli jejich dres, není možné se domluvit vůbec na ničem, co by hráčům obou oddílů prospělo," posteskl si Štosek.

Každoročně se v Dobříkově pořádá Mini kemp pro mladší a starší přípravku, tedy pro fotbalisty narozené v roce 2002 a mladší. Výjimku je možno zřídit po dohodě u hráče narozeného v roce 2001. „Začínáme v Dobříkově v pátek 7. září ve třináct hodin a končíme v neděli zhruba ve třináct hodin," vysvětlil Štosek. Hráči budou ubytováni v zařízení TJ Sokol, stravování pětkrát denně včetně pitného režimu. Denně budou absolvovat tři až čtyři tréninkové jednotky pod vedením profesionálních trenéru a ligových hráčů, kterými jsou Milan Šmarda, Michal Šmarda, Jiří Saňák, Pavel Dvořák, Jiří Lindr a další. Celé soustředění proběhne v duchu Eura 2012, kde kromě tréninku hráči absolvují denně několik zápasů, které vyvrcholí finálovým soubojem o další umístění v neděli dopoledne. V plánu jsou i besedy s ligovými hráči a trenéry, video rozbor hry jednotlivých účastníků a jednotlivých týmů kempu. Cena kempu je 600 Kč. Kapacita kempu je ale omezena na čtyřicet hráčů z nichž 20 – 25 bude z FO Dobříkov. Kontakt na přihlášení do kempu: Zdeněk Štosek 608 115 072 a Ladislav Bezdíček 724 211 300.