Svitavy – V. Mýto 3:2

Terén i počasí předurčily ráz zápasu. Nebyl o technice a o pohledných akcích, šlo o předpokládaný boj ve středu pole a čekání na chybu. První udělal zbytečným skluzem v 5. minutě domácí Čížek a z toho rezultující penaltu proměnil v klidu hostující Sedlák – 0:1. Obdržená branka Svitavské nerozhodila, drželi stále taktiku, s jakou do utkání vstoupili. Na 1:1 vyrovnal nechytatelnou pumelicí po vracečce na vápno Kroulík a poté odčinil předchozí kiks Čížek – 2:1.

Do šaten šli domácí vítězně a do druhého poločasu tak i nastoupili. Tlačili se stále dopředu, ale fotbalu bylo pramálo. Pořád se jednalo hlavně o standardky. Jednu z nich využil po střele Ovada Uhlíř – 3:1. Těžko říci, jestli z nudy či ze zimy, nechali domácí hosty ještě jednou skórovat, ale tlak Vysokého Mýta na zisk bodu se nekonal a svitavští fotbalisté potvrdili tři body z venku.

Dobříkov – Chrudim 1:9

V zápase dvou mužstev ze spodních pater tabulky začali lépe domácí. V 10. minutě se ve vyložené šanci ocitl Zahradník, jeho střela ale za zády hostujícího brankáře Duška neskončila. Udeřilo naopak na druhé straně. V 21. minutě si střelu Michalce nešťastně srazil do vlastní branky obránce Dostál – 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale závar před brankou hostí skončil pouze nevyužitou šancí Jana Horníčka. Hosté hrozili z nebezpečných brejků. V 31. minutě se po jednom z nich prosadil hostující Lištván – 0:2. Hosté pomalu přebírali otěže zápasu. V 36. minutě zahrozili opět z brejku, kdy Tejnecký vysunul po levé straně Lištvána, ten přenesl míč napravo na nabíhajícího Hýska, který však ke smůle hostí mířil nad branku Jadrného. Třetí gól přidali hosté v 40. minutě, kdy se po akci Kuchty prosadil hostující kapitán Lankaš – 0:3.

Kdo si myslel, že budou hosté po přestávce svůj náskok pouze bránit, hluboce se mýlil. Čtvrtou branku přidal v 47. minutě po krásné střele z přímého kopu Dvořáček – 0:4. Potom začal úřadovat hostující útočník Michalec, který v rozmezí dvaceti minut nasázel domácím čtyři branky – trefil se postupně v 58., 59., 73. a 77. minutě. Jeho gólový brankostroj přerušil pouze v 65. minutě domácí kapitán Petr Horníček, který dorážel střelu Houžvičky a zaznamenal tak čestný úspěch domácích. V 84. minutě stanovil konečnou podobu skóre, které patří spíše mezi mantinely, než na zelený trávník, střídající Nevečeřal – 1:9.

Žamberk – Choceň 0:1

První poločas probíhal za mírné převahy domácích, kteří však váhavostí při zakončení všechny náznaky šancí promarnili. Choceňští nikam nespěchali, trpělivě čekali na svou příležitost a ta přišla v závěru první půle. Ve 38. minutě ještě Šabata na Dědičovu přihrávku nedosáhl, ale chvíli nato si naběhl na kolmý pas za obranu a tvrdou střelou k tyči nedal Saňákovi šanci – 0:1.

Po přestávce hledal střídající P. Huška před brankou Novotného, jehož pohotový pokus zneškodnil Trval. V 54. minutě měli domácí výhodu trestného kopu, ale místo ohrožení soupeřovy branky všem utekl Šabata, jehož nabídku na zvýšení náskoku zazdil Baborák. Po hodině hry nešetrně zajel do brankáře Trvala domácí P. Huška. Mstitel Lesák na nic nečekal a v přerušené hře ztrestal viníka sám. Půlhodinová převaha jednoho muže v poli Žamberku k vyrovnání nepomohla. Povedená střela Pavelky minula horní roh a mezi tyče se nevešla ani tečovaná střela Ulvra. V závěrečném tlaku našel Frankeho pokus jen Trkalovu náruč. Trkal se pak vyznamenal hlavně v 79. minutě vyražením křížné střely Jírů do horního rohu a když si poradil i se Šponarovou hlavičkou, nezbyl pro domácí ani bod.

Č. Třebová – Pardubice 0:3

První poločas se hrál fotbal, kdy měli hosté herně navrch, ale Česká Třebová fotbalisty Pardubic k ničemu nepustila. Ve 25. minutě přišel první zásah domácího gólmana Křivky, který po střele Uhlíře musel vytáhnout balon na roh. Domácí se k ničemu nedostali, takže branka Pardubic byla chráněna. Fotbal tedy odpovídal začátku soutěže a počasí.

Ve druhé půli začali aktivně hosté. V 54. minutě rychlým centrem, který byl tečovaný před Křivkou, a doklepnutím Vanžurou do prázdné brány otevřeli skóre – 0:1. Hráči Pardubic prvním gólem značně ožili. V 59. minutě nastřelili Uhlířem tyč, v 61. minutě prošel centrovaný balon za obranu domácích a u zadní tyče měl lehkou úlohu opět Vanžura – 0:2. V 75. tentokrát z levé strany utekl znovu Vanžura a křížnou střelou zvýšil na 3:0. V 86. málem zahřmělo na domácí straně, ale Abt svou šanci, kdy šel sám proti hostujícímu Žákovi neproměnil. Zasloužené tři body a hattrick Vančury tak putují do Pardubic.

Lanškroun – Hlinsko 0:1

Domácí začali dobře a již ve 3. minutě hlavička Popeláře po rohovém kopu skončila těsně nad brankou. Vzápětí se vyznamenal brankář hostí, když prudkou střelu Nováka vyrazil s námahou na roh. Hosté zahrozili ve 13. minutě. Bouška ve výhodné pozici ale přestřelil. Ve 20. minutě trestný kop domácího Šilara prolétl vápnem těsně mimo branku. Ve 32. minutě prudká střela Krejsara skončila v náručí brankaře. Ve 35. minutě po rohovém kopu Marek hlavičkoval nad branku domácích.

Po přestávce si hosté vynutili územní převahu. Tu korunoval v 55. minutě po rohovém kopu Slováček, když hlavou vsítil jedinou branku utkání. Domácí nesložili zbraně a zatlačili hosty do obrany. Střelecky se jim ale nedařilo. Hosté pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Pro domácí je ztráta bodů velmi nepříjemná.