O tom, že anketa měřící oblíbenost jednotlivých klubů napříč regionem si dokáže najít zájem fotbalové veřejnosti, nejlépe svědčí čísla. Desetitisíce hlasů zaslali čtenářů svým favoritům v jednotlivých okresních anketách a v krajském finále se top dvacítka podělila o 88 873 hlasů!

Boj o prvenství se během měsíce, kdy bylo hlasování v běhu, postupně zúžil na dva kluby. Finální rozdíl mezi nimi je nakonec necelých tisíc hlasů. Nejpopulárnějším fotbalovým klubem Pardubického kraje se letos stal vyslanec pardubického okresu Sportovní klub Nemošice (21 734), když jeho podporovatelé předčili chrudimského konkurenta Tělovýchovnou jednotu Svídnice (20 798). Pomyslný bronz potom náleží Tělovýchovné jednotě Sokol Vraclav, oddílu z obce na Orlicku, jenž však hraje soutěže okresu Chrudim.

SK Nemošice - muži
Chlapi Nemošic vstali z popela, mládež má křídla. Odmítáme zájemce, říká Kozačka

Přes hranici deseti tisíc hlasů se dostal ještě další chrudimský reprezentant SK Kočí (10 662), více než pět tisíc kliků na svoji podporu dále posbíraly FK Mistrovice z orlického regionu (8206) a SK Dřenice z Chrudimska (5513).

Nezbývá než doufat, že zájem fotbalových příznivců neskončí pouze u internetové ankety, ale že se v jarní části sezony projeví také vysokými návštěvami v hledištích při mistrovských utkáních.

A nejenom v případě těch nejoblíbenějších klubů.